Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor magatokrol beszeltek...

Mikor magatokrol beszeltek miert irjatok mindig nagy e' betuvel azt, hogy en?

Figyelt kérdés

Oke, hogy az angol helyesirasban ez a szabaly (I), de szerintem ha magyarul irtok barmilyen dolgozatot, es benne nagy e'-vel irjatok, hogy en, a tanar azt athuzza...


Megis mi a magyarazata annak, hogy itt a gyk-n igy irjatok?


2011. jan. 8. 09:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
S kernem a moderatorokat, hogy ne tegyek at masik kategoriaba, mivel ebben a kategoriaban talalkoztam legtobbszor ezzel a "hibaval".
2011. jan. 8. 09:51
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem azért, mert ki akarják hangsúlyozni, hogy magukról beszélnek. Élő beszédben a szó hangsúlyozásával lehet élni és ezt valamilyen módon írásban is meg akarják jeleníteni.


ui.: a magyar helyesírás úgy rossz ahogy van...

2011. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Sosem láttem még, hogy valaki nagybetűvel írta volna az én-t. Szerintem ha valaki ezt teszi, hangsúlyozni akarja, hogy amit ír, a saját véleménye, nem sértésnek szánja amit ír.
2011. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
egyetértek a kérdezővel. alapvetően a magyar helyesírásban nem kell a személyes névmásokat nagy betűvel írni, megszólításkor kivéve. ott sem Te, hanem Ön. a magyarázat a helyesírás hiánya.
2011. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
58%
Ha én rossz kategóriába írok engem úgy kivágnak mint a ...
2011. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: jelentettem már, és át fogják pakolni. Nem az a megoldás, hogy ide ír egy teljesen más témájú kérdést, csak mert itt fordul elő legtöbbször. Tessék az Egyéb kérdésekhez írni, majd a magyarázatban feltüntetni, hogy a Családi kapcsolatok kategória a legjobb példa erre!
2011. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem is beszélve ezekről: Férjem, Szüleim, Apukám, Anyukám, Testvérem, Kisfiam...stb.
2011. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Akkor Én most az eddig írottaknak a szöges ellentétét tudom írni,nálunk az öcsém gyerekei a minden,anyám már atól extázisba esik,ha róluk beszél,Én meg a lánya le vagyok nagy ívbe tojva,sőt nekem szokott sírdogálni,hogy x napja nem látta az unokáit,de engem akár két hétig sem hívna fel,ha Én nem tenném,az bezzeg nem számít,hogy engem a lányát,mikor lát,vagy nem lát.Az öcsém két gyereke a minden,úgy beszél róluk,ahogy rólam még soha,és nem veszi észre,hogy ez nekem mennyire fáj.Ők a "drágái",a "mindenei",a mama "életei",Én meg a selejt.Mondjuk nálunk mndig is az öcsém volt a kedvence.

Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:29



Ez csak egy pelda. Nem szeretnem megserteni azt, aki ezt a valaszt irta, csupan szemlelteteskent masoltam be.


Lehet tenyleg csak a kihangsulyozas... de szerintem erre semmi szukseg nincs...

Olyan... nem is tudom hogy irjam... nagykepusegnek tunik... azt, hogy en nagy e-vel irjak, de azt, hogy edesanyam kicsivel... Persze ez lehet, hogy erdemre megy... Az anyja nem erdemli meg, de ugy erzi, hogy magat "megajandekozhatja" ezzel... Persze lehet sok esetben jogosan cselekszik igy...


(S tenyleg csak peldanak hoztam fel az bemasolt szoveget! De tobbszor is lattam mar ilyet.)

2011. jan. 8. 10:13
 9/19 anonim válasza:
Most ez nyelvtan óra vagy mi?
2011. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Én még nem láttam így írva. Más személyes névmást - te, ön - már láttam nagybetűvel írva, ez egyfajta jele a tiszteletadásnak, de az "én"-t még nem láttam nagybetűvel írva. (Csak mondat elején. ;-)) Egyébként meg ha létezik is ez a jelenség, nem hinném, hogy angol behatás lenne.


u.i.: a magyar helyesírás attól még nem rossz, mert pár embernek meghaladja az értelmi szintjét.

2011. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!