Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Édesmindegy vagy édes mindegy?

Édesmindegy vagy édes mindegy?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint az első helytelen, a második pedig helyes, nyilván a második kifejezésnek két értelme van. De nem találtam eddig sem megerősítésre, sem cáfolatra utaló bizonyítékokat, így megköszönném a hozzáértők észrevételeit, véleményezését.
2011. febr. 3. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesmindegy
2011. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Szerintem is külön kell írni, de ha nem vagy benne biztos, írd inkább azt, hogy teljesen mindegy. A tök mindegy is külön van (bár igaz, az meg a tökéletesen mindegy rövidítése).
2011. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egybe
2011. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesmindegy, hogy rakottkrumlit készítesz, vagy palacsintát, nem érdekel, csak gyorsan!


Édes, mindegy, hogy mit készítesz, nagyon jó szakács vagy!

2011. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Erről ennyit. Vita lezárva.

2011. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Egyébként külön kell írni, de aki nem hiszi el, próbát tehet az előbbi hozzászólásomban megadott linken.)
2011. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hmmm köszönöm minden hozzászóló válaszát, de még mindig nem tudom határozottan eldönteni :) A helyesírási szótár meggyőző lehetne, de mivel ez egy online ingyenes szótárról van szó, s nem pedig egy MTA által kiadottról, ebben sem tudok teljes mértékben bízni, annak ellenére, hogy ha szükséges lenne, én is különírnám (bár kételkedve ugyan). Várom hozzáértők véleményét továbbra is :)
2011. febr. 7. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ennyi erővel a könyvben is elírhatják. Volt olyan biológia tankönyvem, amiben például fordítva volt benne a keringési rendszer.. Hibákat mindig lehet keresni, és találni is, de túl rövid ahhoz az élet, hogy ilyen apróságokon emésszük magunkat.:)
2011. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Külön. Mutatom honnan szedem: [link]
2018. máj. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!