Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a legszebb magyar szó?

Melyik a legszebb magyar szó?

Figyelt kérdés
Régen olvastam, hogy egy külföldi, de itt élő szerint, aki persze már tökéletesen beszélte a magyart a cipőfűző az.
2008. febr. 10. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
98%
sztem egyértelműen a vanília, bár mondjuk az nem vmi ősmagyar:) de a cipőfűző se rossz. de nagyon tetszik a műhold, a halál, az íny, a vitamin, a csintalan és a meg szavak is.:) (hangzásilag legalábbis)
2008. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
98%
jah meg még most jutott eszembe a dara és a kelet is nagyon jól hangazank. tetszik a kérdés
2008. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim válasza:
84%
Egyszer azt hallottam hogy egy angol szerint a hóhér.
2008. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
80%

Mindenkinek az tetszik a legjobban amihez valami emlék vagy jó dolog f´üzödik. vanilia azért lehet, mert jó az illata ...., így amikor kimondják hogy vanília automatikusan érzed az illatát. egy gyereknek aki még soha nem evett vaníliát semmit nem fog jelenteni ez a szó.

szóval valakinek az anya szó a legszebb, mert a gyermeke neki mondja. mindig attól függ mi van a jelentés mögött. mondjuk ha valki egyszer a vaníliától megundorodik akkor tuti többet nem lesz neki az a legszebb szó.

2008. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim válasza:
91%
én azt olvastam, h a pillangó.
2008. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
93%
tünemény :)
2008. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
72%

En olvastam, hogy volt valami verseny ezzel kapcsolatba, es egy magyar nyerte meg a fulzsir szoval. :D:D (Mert, hogy az eredeti szo, mas nyelven valami csunyat jelentett) Nem biztos, hogy igy van a tortenet, regen olvastam.

Amugy nem tudom mi alapjan kellene eldonteni. Szoval szerintem a legszebb az a lemezdoretezettsegmentesítes. :):)

2008. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezt nehéz eldönteni..Nekem a tavalyi magyartanárom azt mondta h a legszebb magyar szó a lenolaj, mert nem tudjuk mérgesen kimondani, úgyis lágyan hangzik. Az angolban meg az umbrella a legszebb szó. ( De a fülzsír az tetszik :D)
2008. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
69%
halál, angyal, pokol, vámpír, szerelem meg nem tom még mi... elég sok van, nálam mindig változik :D ha még 7-8 éves lennék, kapásból mondanám, hogy hercegnő, rózsaszín meg ilyenek. határozottan emlékeszem, hogy ezek voltak a favoritok :DD
2008. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim válasza:
87%
külföldiek nekem azt mondták hogy az egészségedre szó a legjobb!
2008. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!