Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a helyes kifejezés? "Eladás...

Mi a helyes kifejezés? "Eladásra kínálom a termékem. " vagy "Megvételre kínálom a termékem. "?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó, de az első talán gyakoribb.
2011. máj. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont mindkettő rossz, eddig még nem láttam olyan szövegkörnyezetet, ahol értelmesen nézett volna ki bármelyik. De valóban az első gyakoribb.
2011. máj. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondanám h megvételre. a másik oylan mintha azt akarnád h más adja el heyletted. de persze szokták mind2t használni
2011. máj. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindkettő modoros baromság.

Fogalmazz úgy, mint a normális emberek, például: Trabant jó állapotban eladó. Részletek: bla-bla-bla, Fénykép a termékről itt látható: (fotó), érdeklődni lehet: telefonszámod, e-mail címed.

2011. máj. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hirdetést akarok feladni, hanem "személyes" vagyis e-mailes megkereséssel akarom az árumat az arra szakosodott kereskedőknek felkínálni.
2011. máj. 29. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kereskedőnek kínálod, akkor mindkettő jó.

Az első akkor, ha bizományba akarod adni.

A második akkor, ha azt szeretnéd, hogy ő vegye meg - aztán csinál vele, amit akar.

2011. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom modorosnak, az utóbbi a helyes, az első tényleg csak akkor, ha azért kínálom valakinek, hogy az illető eladja.
2011. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aki ezt írta: "Mindkettő modoros baromság. "


Legyen szíves megfogalmazni egy árufelkínálást!


De ne úgy, hogy

"tisztelt cím! el akarom adni ezt meg az"

vagy

"tisztelt cím! van ennyi darab eladó valamim",


mert az meg úgy hangzik, mintha nekem fölösleges lenne és helyből le lehetne alkudni a felét.


Tisztelettel: Anonym



A többieknek köszönöm.

2011. jún. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!