Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A hóesés kifejezés sem helyes?

A hóesés kifejezés sem helyes?

Figyelt kérdés
Az "Esik a hó" nem elfogadott változat, hiszen vagy mondjuk azt, hogy hull, vagy szakad stb. De az a kifejezés,- hogy hóesés- sem helyes?
2009. dec. 16. 09:04
1 2
 1/13 dellfil ***** válasza:
100%

Miért ne volna helyes? Mivel tudod megindokolni? Pontos választ kérek!

Abban azért biztos vagyok, hogy JÓ indokot NEM tudsz felhozni az "esik a hó" kifejezés hibás volta mellett.

Persze, ha Besenyő Pista bácsi az edződ...

2009. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esik a hó helyes. A hull a hó is helyes. A hóesés is helyes.


Mindig meglepődöm az "ez-és-ez helyes?" jellegű kérdéseken. Honnan veszi ez a sok ember a "helyes"-ségről alkotott fantasztikus elképzeléseit?

2009. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a másik, akinek mondod megérti, akkor helyes. Sosem értettem, ezt hogy mi helyes, és mi nem. A nyelv arra való, hogy a gondolatainkat átadjuk a másiknak. Ha a másik megérti, mit mondunk neki, akkor helyesen mondtuk, ha nem érti, akkor helytelenül, ilyen egyszerű.
2009. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a másik, akinek mondod megérti, akkor helyes. Sosem értettem, ezt hogy mi helyes, és mi nem."


Egy XIX. századi elképzelésről van itt szó, tudod, akkoriban a nyelv még politikai kérdés volt, ezért találták ki a "helyesség" kategóriájának alkalmazását a nyelvre, azaz a normatív grammatikát.

2009. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én örök életemben esik a hó-t mondtam, most viszont, hogy dolgozom, a kollégáim kijavítanak, hogy "az eső esik, a hó az hullik". És tegnap a "hóesést" is kijavították... Ezért kérdezem.
2009. dec. 16. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És azt mondják, hogy hóhullás? Hülyeség. Mint belekötni abba, hogy az ember nem száll fel járműre, hiszen nincs szárnya. Az egész áltudományosság.
2009. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kollégáidnak szegényes a szókincse. Ennyi.
2009. dec. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A hóesés helyes.A hull a hó a szakad a hó is.
2009. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
A nyelv egy flexibilis képződmény, így mondhatunk olyat is, hogy sárga ízű, vagy kék hangú. Mondd meg munkatársaidnak, hogy javítsák már ki légyszíves, a költők, írók minden olyat művét, ami a számukra nem megfelelő kifejezésekkel van tele. Ejj! Nem te tehetsz arról, ha valaki korlátolt, használd nyugodtan az esik a hó kifejezést... :D
2009. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Éljen az öreg Noam Chomsky!

A kompetencia legyen veled... :)


(Nem gúny, én is egyetértek az eddigi hozzászólókkal.)

2009. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!