Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes "vette a...

Melyik a helyes "vette a fáradtságot" v "vette a fáradságot"?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 12:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok igéhez kapcsolunk főnévképzőt, nem annyira ritka ez. Van pl. a fáradtság/fáradság "párja" az ijedség és az ijedtség (ijedség = ijedelem, rémület, ijedtség = ijedt állapot), de van még nyereség, tanulság, fizetség, segítség stb.

Meg nemcsak a -ság/-ség a főnévképző, hanem az -ás/-és, -alom/-elem, -dalom/-delem, -mány/-mény stb. is.

2011. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen fáradságot, és nem fáradtságot.


Sok hibás választ olvastam, nem értem, miért kell hülyeségeket ideírni. Ha valamit nem tudok, akkor csöndben maradok, nem próbálok okoskodni, ezáltal félrevezetni a kérdezőt.


Egyébként akik t-vel írnák a kifejezést, azokat megkérném, hogy helyettesítsék a szót a kimerültséggel, és meglátják mennyire nincs értelme. Akik a fáradság szó létezésében kételkednek, azoknak pedig üzenném, hogy edzés után sem izzadtságcsepp, hanem izzadságcsepp jelenik meg a bőrünkön.

2011. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

Én veszem a fáradságot, legyőzőm a fáradtságot és megyek dugni:)

Ti meg folytassátok csak tovább ezt az eszme cserét:)

Örülök ,hogy segíthettem!

2011. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

- a fáradtság az az elfáradt állapot, pl: fáradtságot érzel, ha sokat dolgozol


- fáradság az a fáradozás


Na most elméletileg bármelyiket lehet "venni", egyiknek sem lesz sok értelme, vagy épp ellenkezőleg, bármelyikbe bele lehet magyarázni vmilyen logikát.


Ennek ellenére ez egy állandósult szókapcsolat, és úgy helyes, hogy veszi a fáradságot. Ez tuti!

2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!