Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire ciki az, ha vki nem...

Mennyire ciki az, ha vki nem ir helyesen?

Figyelt kérdés
legyen szo egy e-mail kuldésrol, üzenet irásrol
2011. jún. 21. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar az illető, akkor ciki. Bár attól is függ milyen durva hibákat vét!
2011. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen magyar, nem tudom h attol még randizzak e vele, olyan de olyan nagy hulyeségeket ir sms-ben v emailben...ilyeneket pl h az ilyen-t is j-vel irja, v ilyet ir h lehetcséges :S
2011. jún. 21. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás egyenes arányosságot mutat a személy értelmi képességeivel. Itt természetesen nem az elütésekre kell gondolni, hanem az egyértelmű helyesírási hibákra, mint ahogy írod az "ijen, hüje, ótt van, stb...".
2011. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
emailben, üzenetben mindegy mit ír, ha egymás között megy. Egy hivatalos emailben vagy levélben már több, mint ciki.
2011. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmi képességen kívül azt is mutatja, hogy mennyire becsül téged, mennyi energiát szán rád.


Magánlevélben is.

2011. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Most egy randi múlik rajta? Nehogymá'...

Nézd, nem akarok pofátlan lenni, de a te helyesírásod sem makulátlan, bár a j-ly tévesztés és az összeolvadás írásban jelölése valóban igen durva hibák, ám javítás során ugyanúgy súlyozottak, mint a magánhangzók időtartamának tévesztése közhasználatú szavakban. Persze mindez nem válasz a kérdésre, hanem "cikizés".

Válaszolva: szerintem nem "ciki", hanem probléma, és a "helyesíró" szegénységi bizonyítványa. Ha következetesen nem ír helyesen, akkor nem trehányságról, hanem pontatlan nyelvi ismeretekről van szó, és ha ennél "jobbra vágysz", akkor tarthatod cikinek, de a legegyszerűbb megmondani neki, hogy téged kellemetlenül érint, hogy nem tud helyesen írni, vagyis vagy kapja össze magát a továbbiakban, vagy sajnos ez olyan hiba, ami számodra kizáró tényező a kapcsolat folytatásában.


A helyesírás amúgy is közegfüggő, lehet, hogy abban a közegben, ahonnan ő jött, ez a fajta helyesírás kifejezetten jónak számít. Vagy ott pont az a ciki, ha valaki helyesen ír. A helyesen írni tudókat természetesen kellemetlenül érinti, hogy ha a vitapartner nem ismeri az alapvető szabályokat, mégis okoskodik (de őkat az is kellemetlenül érinti, ha elütést találnak a saját szavaikban).

2011. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Lehet ,hogy csak siet és ezért ír így. De a te kérdésedben is kapásból találni néhány durva hibát szóval....
2011. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az nem tudom, miért hiba h nem írok ékezetekkel, mert kikérem magamnak, más hibám nincs.
2011. jún. 23. 17:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hadd legyek a 22-én 20.11-kor írt válasz gazdájának fogadatlan prókátora. Nem hiszem, hogy az ékezetek hiányát kifogásolta volna, sokkal inkább a helytelen "e-mail küldés" és "üzenet írás" kifejezéseket.



Hogy a lényegről is szó essék: engem kiskorom óta nagyon zavarnak a helyesírási, nyelvhelyességi hibák, és újabban a magyartalan kifejezések.

Elfogadom, hogy nem mindenki tud helyesen írni - én sem értek például a varráshoz vagy a zenetudományhoz -, viszont amikor hibásan megjelenik egy reklámszöveg, étlap, kezelési utasítás, újságcikk, weblap stb., az már igénytelenségre vall.

Nagyon bosszant az is, amikor felesleges angol szavakat, kifejezéseket használnak (parti helyett party, megbeszélés vagy találkozó helyett meeting stb.), a "csúcs" pedig az, amikor egy kifejezést félig magyarul, félig angolul mondanak, mint "ájsztea", "ábéesz" stb.

2011. jún. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
24%
szeintem nem is ciki ha vlaky roszsul ír! én pédául hejesen írok!
2011. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!