Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » McDonald'sban vagy McDonald's-...

McDonald'sban vagy McDonald's-ban - melyik a helyes írásmód?

Figyelt kérdés
A helyesírási szabályzatban nem találtam arra vonatkozó részt, hogyan kell toldalékot kapcsolni az 's végű szavakhoz. Alapvetően egybeírandó lenne, hiszen nincs néma hangzó vagy szokatlan hangzócsoportosulás a szó végén, az aposztróf mégis megzavar kicsit.
2011. júl. 8. 20:24
 1/9 anonim válasza:
67%
McDonald's-ban szerintem.
2011. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rémuralom ***** válasza:
61%
Ne zavarjon meg, kötőjel nélkül írandó, én azonban inkább a -ben ragot használnám a végén: [megdanelcben].
2011. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
a 2. a helyes sztem
2011. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Kötőjel nélkül írandó, attól még, hogy nem magyarul van! Az aposztróf pedig a tulajdonnévhez tartozik a McDonald's esetében. McDonald'sben.
2011. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sz1u ***** válasza:
46%

Fogalmam sincs, legfeljebb lepontoztok :)


Szerintem a McDonalds-ban a helyes írásmód!


Mivel vegyes magánhangzók szerepelnek a szóban, így mély toldalék "dukál" (-ban). Továbbá a magyar nyelv nem szereti a mássalhangzó-torlódást, ezért a kötőjelre tippelek.

2011. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A toldalék hangrendje véleményem szerint ingadozik. Ha "nald's" szótagot e-vel mondjuk, akkor -ben ragot is kapcsolhatunk a szó végére, ha viszont elnyeljük a magánhangzót (mekdánldsz), akkor a -ban a helyes.


A fő témához annyit, hogy én is inkább a kötőjel nélküli változat mellett vagyok, hiszen - mint a kérdésnél is írtam - a szabályzat erről nem ír, és nincs a szó végén néma hangzó vagy szokatlan hangzócsoportosulás.

2011. júl. 10. 01:01
 7/9 anonim válasza:
0%
megdonálcban :D:D am sztem McDonald's-ban, a google is így adja ki a legtöbb találatban...
2011. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bundabotrány válasza:
Akkor inkább KFC-be menjél :DD
2011. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben több forrásból is bizonyossá vált: nem kell kötőjel, a helyes írásmód tehát McDonald'sban.
2012. ápr. 29. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!