Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Számotokra mit fejez az ki,...

Számotokra mit fejez az ki, ha valaki minden egyes kijelentő mondat végére felkiáltó jelet tesz?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, engem már nagyon zavar, mert sok olyan hozzászólást olvasok, amelyekben - vagy akarva vagy akaratlanul - minden mondat végén felkiáltó jel áll. Nekem ebből az jön le, hogy a hozzászóló meg akarja mondani a tutit, az ő véleményét tartja egyedül elfogadhatónak. Minden írásjelnek meg van a maga jelentése. Túlmisztifikálom ennek az egy karakternek a jelentőségét vagy másokban is ilyen hatást keltenek a felkiáltójellel teli írások?
2009. márc. 30. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Írásban az írásjelek helyettesítik a - nyilván nem látható - testbeszédet. Ha valaki végig nagybetűvel ír, vagy minden mondat végére felkiáltójelet tesz, az olyan, mintha folyton ordítana és mint ilyen, nagyon zavaró.
2009. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
98%
Az állandó felkiáltójelezés nekem hisztérikus, gyerekes és komolytalan képet mutat. Aki folyton így ír, annak a véleményét egyáltalán nem tudom komolyan venni.
2009. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
én ezt még nem is figyeltem.na mostantól figyelek,nehogy túl sok felkiáltójelet írjak.
2009. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Az a legjobb, amikor sok van belőle a mondat végén. Szerintem az írásjelek száma fordítottan arányos a mondatot leíró értelmi szintjével.
2009. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elvétve használja, akkor valóban egy-egy mondat nyomatékosabbá tételét jelentheti. Mondjuk Én jobban kedvelem a nyomatékosítani kívánt szavak kiemelését, de ahogy előttem is jelezték a folyamatos nagybetűvel írás kiabálást, az állandó felkiáltó jel használat pedig hisztériát, kompromisszum képtelenséget és hasonlókat is takar. Az utolsó kérdésre is válaszolva: IGEN, engem is zavarnak az ilyenek!!! :P
2009. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz szokást. :-) Nyilván sok olyan mondat van, aminek a végére pont és felkijáltójel is rakható, tehát csak intenzitásbeli különbség van a mondandóban kijelentés és felkiáltás között.

Tanárként azt látom, hogy a fiatalabbak között bevett szokás a felkiáltójelek túlzott használata. Engem már nem zavar, nekik ez a stílusuk, nyilván magyarórán eleget büntetik őket emiatt. :-)

2009. ápr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Engem ennél jobban zavar, ha valaki folyamatosan nagy betűkkel ír :S Az oké, hogy kiemel pár szót, hogy nyoomatékosítsa, amit mondani akar, de a csupa nagybetűtől idegbeteg leszek:D A felkiáltójelezés meg szerintem = az üvöltéssel...
2009. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
38%

Fúú, engem is zavar, ha vki állandóan felkiáltójelet tesz a mondat végére. Mi ebbe a jó? O.o

Deh egyetértek az előttem válaszolóhoz, engem is jobban zavar a csupa nagybetű.. Aki nekem pl. msn-en így ír, akk. mondom neki, h vagy kisbetűvel írjon, vagy letiltom :P

2009. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább az zavar, ha a felkiáltójelet nem ismerik, csak a kérdőjelet, és a pontot.

Az óhaj, sóhaj kifejezésére, a felkiáltásra, és a felszólításra is a "!" jelet használjuk, mégis, itt annyiszor látni, hogy:

"Ne mondd meg neki.", vagy "Ó, bárcsak látnám én is.", vagy "Ez fáj." - ezek a mondatok mind felkiáltójelesek lennének.

Ha valaki minden mondata végére kiteszi, az számomra egyet jelent: nem ismeri a magyar nyelvtan szabályait.

2009. ápr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
20%
HÁ MERT JÓ IGY IRNI ÉS SZERETÜNK FELKIÁLTÓJELEZNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!