Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a "vedlik" felszólító alakja?

Mi a "vedlik" felszólító alakja?

Figyelt kérdés
Egyik haverom kérdezte tőlem, csak viccből, de engem már komolyan érdekel, mert kb. 3 napja nem tudok rájönni.
2011. júl. 16. 21:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Indulj vedlésnek!
2011. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Szerintem poénkodni akart, és arra célzott, hogy mondd neki azt, hogy vedeljen (igyon, mint állat)!
2011. júl. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Pontosan az, mint a villámlik-nak.
2011. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Grétsy is foglalkozott vele egy levélíró kérdése nyomán. Azt mondta, hogy ez specális eset, ki kell kerülni a szót.
2011. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Darkavid válasza:

Már nem azért de a kutyák mióta vedlenek???XD

Amúgy mint már előttem helyesen mondták a hüllők vedlenek.

És tényleg fölösleges ezen rágódni hiszen melyik barom kötelezi gyíkját a vedlésre???

2011. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A kutyák azóta vedlenek amióta vannak ezen a világon. Ugyanis a kutya vedlik. Nem tudom felszólító módban mondani, de miért is kellene? Úgy értem, ha valaki tud nekem olyan szituációt mondani, poénkodást leszámítva, amikor valakit vagy valamit vedlésre lehet felszólítani, na akkor majd próbálkozok a felszólító módba rakással. Tud valaki ilyen szitut?
2011. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű példa, kb. 2 másodpercig gondolkodtam rajta. Azt szeretnéd, hogy a kutyád kutyapanzióban legyen, amikor erőteljesen hullajtja a szőrét. Ehhez időzíted a nyaralásod. Párbeszéd:

- Mikor menjünk Balatonra?

- Június második felében. Nem szeretném, hogy a Buksi itthon _vedeljen_.


Azaz nem feltétlen kell felszólító mondat a felszólító módhoz.

2011. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Jó igaz, ez jó példa. De ezt ki lehet küszöbölni úgy hogy "Nem szeretném ha itthon kezdene el vedleni." Szóval én inkább kikerülöm az ilyen szóképzéseket és megmondom őszintén elég idiótán hangzik, persze elhiszem hogy így helyes, de akkor is fura. Nyelvész kellene már ehhez sztem:)
2011. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!