Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írják: Rubin vagy rubint?

Hogy írják: Rubin vagy rubint?

Figyelt kérdés
Szerintem rubint, (pl. gyémánt, az sem gyémán) de nem tudom biztosan
2011. júl. 20. 13:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Amúgy nem a caps lock volt a ludas hanem a key lock. Az eredeti kérdés "Rubin vagy rubint?" volt, csak az túl rövid volt, és akkor beírtam azt hogy "hogy írják", és véletlenül lenyomtam a key lockot

2011. júl. 20. 16:39
 12/15 anonim válasza:
87%
Nekem már elegem van a sok hülyeségből... Aki nem tudja biztosan, az ne válaszoljon! Mindkettő alak jó, a jelentésük más!!! A rubin maga az anyag, amit kibányásznak, a rubint pedig a kidolgozott, megcsiszolt változata, amit gyűrűkbe tesznek és egyéb módokon felhasználnak.
2012. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 BKRS válasza:

Weöres Sándor:

SZÓZAT KATITZÁHOZ A FÉRFIAK ÜGYIBEN

"Keressed párod,

Meg is találod,

Ha szereted, imádod;


És ő is téged,

Tulipán szépet,

Rubintos ékességet."

És ha távolabbra mész a szépirodalombanmég több példát is találhasz. Eredetileg a latin rubeus szóból származik, hasonlóan ahogy a gyémánt eredete a népi latin diamas (aminek az eredete a görög adamas).

2017. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Egyértelmű, hogy rubin.
2018. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A rubint népies. Olyan mint a kiló-kila, otthon-otthol stb. Az, hogy a rubin nyers a rubint megcsiszolt hülyeség!
2018. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!