Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Inkább nyelvtan. Melyik a két...

Inkább nyelvtan. Melyik a két legősibb magyar mássalhangzó?

Figyelt kérdés
Nyelvtan verseny egyik kérdése volt...Sajnos én csak tippelni tudtam. Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 6. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem biztos, hogy a legősibb, de magyar, és csakis magyar lehet, a "gy".

Az egyik legősibb pedig szerintem az "f". Magával a földdel egyidős :)

Persze én is csak tippeltem.

2009. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a k vagy a h
2009. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a legkönnyebben ejthetők. A bilabiálisokra tippelek.
2009. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szakos egyetemistaként az utolsó hozzászólóval értek egyet (kis kiegészítés: a bilabiális mássalhangzók azok, amelyeket a két ajkunkkal képzünk: b, p, m).


Nem véletlen, hogy a kisgyerekek is ezeket tudják először megtanulni: baba, mama, papa - és ez nem csak a magyar nyelvben van így, pl. törökben a baba szó jelenti az apát, vagy gondoljunk az angol mom (anya) szóra, stb.

Feltehetőleg az elődeink is ezeket kezdték el először használni, így valószínű, hogy a magyar nyelv gyökereiben is megtalálható.


(Ha nagyon érdekel a téma, javaslom, hogy könyvtárban nézz bele egy szótárba, ami a finnugor alapnyelvi szavainkat tartalmazza. Abból már biztos tudnál következtetéseket levonni.)


Remélem, tudtam segíteni! :)

2009. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor eltaláltam:D
2009. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!