Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy a helyes, családba, vagy...

Hogy a helyes, családba, vagy családban?

Figyelt kérdés
"Jómódú polgári családban született" - áll a művtöri könyvemben. Szerintem a családBA születünk bele. Szerintetek hogy helyes?
2011. aug. 10. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő helyes, merthogy kicsit mást jelent. Az egyik "beleszületni" egy családBA, a másik "megszületni" egy családBAN. Mindkettő használatos.
2011. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2011. aug. 11. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy: Született mostanában gyermek a családban?

Ez is helyes. De szerintem inkább a családba lett volna jó az általad leírt mondatban. Bár a szövegkörnyezettől is függ valamelyest.

2011. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg, azt én is úgy mondanám. Viszont ebben az esetben szerintem is a "családba" a helyes. Köszi a választ!
2011. aug. 21. 14:25
 5/6 vilo45 válasza:
Szerintem ez ertelmezes kerdese. Mert ha mar valaki megszuletik, mar benne van a csaladban az elete elso jelei ota. Persze felteve, hogy akik osszehoztak, mar csalad voltak. Persze ez fugg attol is, mit ertunk csaladon. Csak hazassagot, vagy legalabb egygyermekest. Mert szerintem beleszuletni egy csaladba nem lehet. Ez logikatlan, mert vagy resze vagyok a csaladnak, vagy nem.
2011. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem logikátlan. Ha beházasodni lehet egy családba, akkor szerintem bele is lehet születni. Mindkét esetben benne leszel a családban, csak annyi a különbség hogy aki bele születik az az első pillanattól része, aki meg beházasodik, az meg attól a pillanattól hogy kimondta az igent. Formailag persze. Más kérdés hogy jó esetben már előtte is családtagnak tekintik az illetőt jó esetben, ahogy a gyereket is a születése előtt. De szerintem ez már a szentimentális része a dolognak, nem lényeges, mert nyelvtanról van szó, nem a családi kapcsolatok minőségéről:)Ha az író azt mondta volna, hogy: "Jómódú polgári családban nevelkedett" vagy "... polgári család sarja" az jobban esne a fülemnek. Szerintem valaki családba születik bele, és házban, ágyban, kórházban, vagy a kocsiban, ahol éppen jönni akar.:) Nem zárom ki annak a lehetőségét sem hogy a családban helytelen a mi esetünkben, de hogy a családba születni logikátlan lenne azt tisztelettel elutasítom. :)
2011. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!