Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Muja vagy mulya?

Muja vagy mulya?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A link alapján "mulya".

[link]

2011. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mulya
2011. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A helyesírás ellenőrző a mulya szót nem húzza alá a mujával ellentétben :-)
2011. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Pár éve szóba került, és fogadni mertem volna rá, hogy pontos j-vel írandó. Valahogy "pontosjésen" hangzik. Tévedtem, pedig helyesírásban nemigen szoktam.
2011. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%

Nagyon jó a kérdésed mert valóban problémás a"ly" (e:ellipszilon) alkalmazása.Köznyelvünk hangrendszerében

már nincs meg a régi "ly" hang, írásunk azonban megtartotta a "ly" betűt, ezért számos szóban hagyományosan "ly" a "j" hang jele.

A "ly" írására pontos szabályaink nincsenek,mert azok a szavak, amelyek ly-nal írandók, nagyon sokféle eredetűek, különböző jellegűek.Kétség esetén szótárban kell megnézni,

mely szavakban írunk "ly"-t, melyekben "j"-t.

Javasolom, hogy olvasd el és tanulmányozd "A magyar helyesírás szabályai" c. kiadványt (Akadémia Kiadó XI. kiadás Budapest.Kadási év:2000.)ennek is a 89. pontját melyet a 38-39. oldalakon találsz meg.Itt szakszerű magyarázatot, eligazítást kapsz.

Érdekességként megemlítem, hogy amikor én tanultam a magyar helyesírás alapjait a tanítónéni azt mondta, hogy

"ly"-t írhatunk akkor ha a szó "l"-el kiejtve azonos értelműre utal mintha "ly"-nal ejtenénk.

2011. szept. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mulya.

Viszont még a helyesírástanárom is közölte anno, hogy ez a mumus szava... azóta mi sem vágjuk! :))

2011. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mulya!
2011. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!