Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy kinyitom a tévét, vagy elzárom?

Figyelt kérdés
Nem helyesebb ha azt mondjuk, hogy bekapcsolom, kikapcsolom?
2011. szept. 30. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
az idősebbek mondják így.szerintem tök jő:D
2011. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szoktam nézni neten a Szomszédokat, és abban többször is így mondják. Szerintem ez hülyén hangzik.
2011. szept. 30. 17:19
 3/10 anonim válasza:
95%
Biztos elzárja az elektromosságot vagy az energiát :D..
2011. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
a tévé ablak a világra, az ablakot meg nyitogatni lehet ;)
2011. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
a tv olyan mint a csap, csak abból nem víz folyik, hanem szenny. Innen a hasonlat.
2011. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez onnan jött, amikor még valóban úgy gondolták, hogy olyan mint egy ablak a világra. Régies kifejezés, először lett a tv, amin nagyot csodálkoztak és akkor még nem volt rá megfelelő kifejezés, azt sem tudták hogy működik. Ez olyan, mint a "feloltom a villanyt". pedig ha oltom, akkor kialtatom a fényt. Ezek a kifejezések fennmaradtak az idősebbek körében és bár hiába tudják azóta hogy mi az a kapcsoló, ők akkor is máshogy asszociálnak.
2011. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sajtoskifli ***** válasza:
100%
Csak én emlékszem azokra, amikor a TV-t rendesen elzárták egy fiókba? Szerintem onnan jött, hogy "Kinyitom a szekrényt, hogy nézzük a TV-t", csak aztán lerövidült.
2011. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Onnan jött, hogy ha az áramkört kinyitod, akkor működik az elektromos tárgy, míg ha elzárod, akkor abbahagyja a működést. A kapcsoló nyit/zár.
2011. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

az utolsónak:

szerinted ha nyitnak egy áramkört akkor az működik? mert szerintem zárni kell, de mindegy....

2011. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajtoskiflinél a pont!
2011. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!