Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Összehasonlításnál TŐLE vagy...

Összehasonlításnál TŐLE vagy NÁLA? Melyik helyes?

Figyelt kérdés

Egyre többször lehet hallani (az én fülemnek idegennek hangzó), hogy pl. "Józsi magasabb TŐLE (mármint nem valami szertől, hanem mondjuk "Zolitól").

Én ezt úgy mondanám, hogy Józsi magasabb NÁLA.

Melyik a helyes?

Ha egy avatott nyelvész is tudna erre válaszolni, annak nagyon örülnék...


2011. nov. 25. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
ez a tőle nekem is nagyon bántja a fülem, és bár nem tudom, hogy helyes-e de azok szokták használni inkább, akik kevésbé műveltek..
2011. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:
"Nála" a helyes, az irodalmi magyar. A "tőle" tájnyelvi, talán szabolcsi kifejezés, de ebben nem vagyok biztos.
2011. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nála.

A tőle az én fülemet is bántja.

2011. nov. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És nem lehet tenni ez ellen valamit szerintetek?

Engem eléggé idegesít...

2011. nov. 26. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi tíz évben hallottam csak a "magasabb tőle" szerkezetet. Eléggé zavaró, nem tudom, miért alakult ki, amikor ott van a nagyon jó kis "nála" szavunk.
2011. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 treffhetes ***** válasza:
bár nem vagyok avatott nyelvész, minden bizonnyal egy avatott nyelvész is azt mondaná, hogy mindkettő helyes (még akkor is, ha az egyik nem irodalmi. a közhiedelemmel ellentétben nem csak az irodalmi magyar a helyes.)
2012. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!