Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sürgős, holnapra kell írnom...

Sürgős, holnapra kell írnom irodalomjegyzéket egy szakdolgozathoz, de pontosan mit kell tartalmaznia?

Figyelt kérdés
SÜRGŐS LENNE
2009. máj. 13. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát benne kell lennie azoknak a könyveknek amikből írtál idézeteket a szakdogába, mást nem. Általában minden suli megadja formailag hogy hogy kell hogy kinézzen, hogy hova rakd a kettőspontot, meg hova vesszőt, meg hogy ne írd ki a keresztneveket csak a kezdőbetűt, ilyesmi.
2009. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az irodalomjegyzék formai követelménye a következő:


szerző:cím

kiadás helye, ideje, kiadó

2009. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja és vesszővel vannak elválasztva, a kiadó után nincs semmi, de a cím után is kell vessző
2009. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
74%

A sorrend rossz az előző hozzászólásban. Most írtam a szakdolimat, bízz bennem! A helyes sorrend: szerző, cím, kiadó, kiadás éve, helyiség.

Pl: Soros György: A 2008-as hitelválság és következményei – A pénzügyi piacok új paradigmája, Scolar Kiadó, Budapest, 2008.

Cikk esetében a sorrend ilyen, pl: Karácsony Gergely: Belpolitika és uniós csatlakozás, Figyelő, 2002/45. szám, 25. o.

Internetes hivatkozás a következő, pl: Fóti Klára: A magyar gazdaság világgazdasági környezete középtávon: munkaerőpiac a globalizálódás körülményei között, Publikáció: A magyar

gazdaság világgazdasági környezetét középtávon meghatározó tényezők (Összefoglaló vitaanyag, 2001), [link] (letöltés dátuma: 2009.02.28.)

Olyan mű is lehet, az irodalomjegyzékben, amiből nem idéztél, de a szakdolidhoz felhasználtad, olvastad.

Remélem, segítettem!

2009. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a kérdező helyében nem sokat adnék az olyan válaszokra, akik a tuti megoldást kínálják. Minden felsőoktatási intézményben eltérőek lehetnek(!) az irodalomjegyzék formai követelményei, melyek jó esetben megtalálhatók a tanulmányi- és vizsgaszabályzat szakdolgozatírással kapcsolatos mellékletében. (Különben én is most írtam szakdolgozatot).
2009. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs írásos nyoma a formai követelményeknek, konzultálj a szakszeminárium-vezetőddel, bár ezt nem az utolsó napra kellett volna hagynod.
2009. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem pedig a szakirodalom jegyzékben feltüntetett hivatkozásoknak egységes szabályzata van, ami minden szakdolgozó számára "kötelező". Persze az én konzulensem is adott róla egy jegyzéket, hogy miként kell a sorrendet írni, és volt választási lehetőség. De ez akkor sem intézményfüggő, inkább a helyesíráshoz tudnám hasonlítani, ami nem más megyénként.
2009. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egészen más volt az irodalomjegyzék formája, mint amiket fentebb írtak "biztos"-nak. Simán kérj el egy régebbi szakdolit a könyvtárból vagy ismerőstől. Nyilvános munka, lehet olvasgatni. De azt hiszem most már késő...
2009. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 13.41-es hozzászóló! Az irodalomjegyzék összeállításának igenis nagyon sokféle módja van, ennél nagyobb ferdítést nem is mondhattál volna, hogy egységes szabályzata van. Már az sem mindegy, hogy milyen területen publikálsz (bölcsészet, jog, egyéb társadalomtudományok, természettudományok), de azon belül is rengeteg variáció létezik (pl. a törzsszövegen belüli hivatkozás módja, lábjegyzetek alkalmazása, végső irodalomjegyzék összeállítása terén: zárójelek, dőlt betűk, évszám, kiadó stb. sorrendje). Persze többnyire nem nagy az eltérés, és kimondottan formai - nem pedig tartalmi - dolgokról van szó, így sok helyen feltételezhetően nem veszik szigorúan, hogy valaki milyen stílust használ, amennyiben azt a dolgozat során végig konzisztensen alkalmazza.
2009. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Válogass össze egy rakás kamucímet, úgyse fognak utánanézni.
2010. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!