Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség! Csillagászati...

Segítség! Csillagászati témában szakdolgozathoz anyagot keresek. Merre találok ilyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szakdolgozatomban egy csillagászattal kapcsolatos webalkalmazást szeretnék írni. Nagyon érdekel ez a tudomány, ezért választottam tematikának. Az oldal egyik szegmense az lenne, hogy érdekes csillagászati kalkulusokat lehet rajta végezni. Hol találok ilyen képleteket? Távolságokra, gravitációs erő kiszámítására és hasonlókra gondolok, nem kell túl bonyolultnak lennie. Lényeg, hogy leprogramozható legyen és érdekes, elgondolkodtató eredményeket adjon. Köszi előre is!
2011. okt. 6. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Javaslom jobboldalt: Mozgások a Naprendszerben, és utána a baloldali lista.

2011. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha az bonyolult, amit küldtem, akkor minden objektumhoz rendelj pozíciót, tömeget és sebességvektort, és számolj folyamatosan új értékeket.

- Minden test hat minden más testre gravitációval. (erővektorok)

- A lendület megmarad. (Pl. ütközéseknél)

Kb. ennyi kell. Szépen fogják követni a Kepler-törvényeket. :)

2011. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi! ez így elsőre egy kicsit magasnak tűnik. ennél egyszerűbbet tudnál? igazából az oldal oktató jellegű lenne, tehát pl egy másik menüpontban égitestek között lehet majd böngészni és arról információkat megtudni. a számításoknál is hasonlóra gondoltam, alap dolgokra.
2011. okt. 6. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem, bocsi, akkor nézzünk mást. :)

[link]

[link]

[link]

[link]


Két test között ható gravitációs erő számítását itt megtalálod:

[link]

2011. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ezzel már el tudok kezdeni valamit. :)
2011. okt. 7. 11:30
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor minden objektumhoz rendelj pozíciót, tömeget és sebességvektort, és számolj folyamatosan új értékeket."


Hehe... Ennél bonyolultabbat nem is nagyon ajánlhattál volna :) Mondjuk 2-3 testig valóban nem gond, de onnantól.... Számítógép legyen a talpán ami megfelelő sebességgel kiszámolja ezeket neked még síkban is ...

2011. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11:39, én ezt megírtam anno, és működött szépen 4-5 obejktummal is, pedig alapgépem van. Igaz, tényleg csak 2D-ben. :)
2011. okt. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!