Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van jelentésbeli különbség a...

Van jelentésbeli különbség a "megváltoztatni" és a "megváltoztatnom" között a következô mondatokban? Ha igen, mi? (Egyáltalán helyes-e mindkettô? )

Figyelt kérdés

"Nem áll szándékomban megváltoztatni a nevemet."

"Nem áll szándékomban megváltoztatnom a nevemet."


2009. máj. 17. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, a második helytelen.
2009. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A második verzió úgy volna helyesen, hogy pl. "Nem gondolom, hogy meg kellene változtatnom a nevemet."
2009. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát a második az úgy jó csak ha feltételes módban mondom/írom? Bocsi kérdező hogy itt kérdezek csak szerintem felesleges én is feltegyek egy kérdést.
2009. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megbocsájtom. :D

Fôleg, hogy engem is érdekel a válasz.

2009. máj. 17. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

A válaszoló kérdésével kezdem: hogy jön ide a feltételes mód? Ez nem feltételes mód, hanem a főnévi igenév ragozása. Amit a Nyelvművelő kézikönyv szerint leginkább a kell, szükséges, kötelező, fölösleges, hiábavaló, illik, érdemes, lehet, szabad, van, nincs, fáj (...)szavakkal együtt használunk, pl Fáj ezt hallanunk.

Hogy az eredeti kérdésben szereplő kifejezés helyes-e, azt nem tudom, szerintem hasonlít a felsoroltakhoz, de nem lehet mindenre szabályt alkotni. Van olyan nyelvhelyességi kérdés, ami egyértelmű, de ez nem az.

2009. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!