Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak szerintem baromság, amit...

Csak szerintem baromság, amit egy gyerek mondott az új szavak képzéséről?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy ha a pattan szó elé igekötőt teszünk (fel), akkor a szó végére kell egy -ik. De a pattan nem ikes ige... Valami kommunikációt vagy mit tanul, de ez akkor is hülyeségnek tűnik. Vélemény?
2012. jan. 12. 12:36
 1/8 anonim válasza:
felpattanik?O.o ilyen szó biztos,hogy nincs.
2012. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A gugliban elég sok találat van rá, meg volt már itt a gyakorikérdéseken is, a második válaszban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Először arra gondoltam, amikor ezt a szót hallottam, hogy hülyeségből mondják így, vagy direkt "tájszólásosan", de hogy ezt iskolában is tanítják...

2012. jan. 12. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ik. Amúgy tényleg van olyan h egy ige ikesedik v iktelenedik, ahogy változik a nyelvhasználat, de az igekötő nem okoz ikesedést.
2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A linkelt topikban a 2. hozzászóló ötletszerűen néha kiírja az ékezeteket néha nem. Gondolom a felpattanik is egy ilyen kreatív megoldás.
2012. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos tájegységeken odabiggyesztik az -ik végződést olyan igék végére, melyek hivatalosan nem ikesek.
2012. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez tájnyelvi, onnét származhatott be a köznyelvbe. Ha nem ikes az ige, miért tenné azzá egy igekötő? Szerintem félreértés lehet a háttérben.
2012. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt hiszem a gyereknek többet kéne tanulnia abból a kommunikációból (ez inkább nyelvtan), mert szerintem is ostobaságokat beszél. Olvassa át még egyszer. Ha elolvasik néhány könyvet róla, talán majd rájön, hogy ez nem így megy:).
2012. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, és az ilyen gyökerek továbbtanulását támogattuk eddig...
2012. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!