Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kell magyarosan mondani?...

Hogy kell magyarosan mondani? Megvetem az ágyat, beágyazok.. ?

Figyelt kérdés
Melyik a helyes? ahány ember annyi szokást hallottam.
2008. ápr. 5. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mást jelent.

megvetni lefekvés elött kell.

beágyazni meg felkelés után.

2008. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kirakom meg berakom az ágyat! De hallottam már azt is, hogy megágyalni.
2008. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tade ***** válasza:
100%
En szlovakiaban elek es most ki fognak nevetni, de en lefekves elott "elbontom" az agyat felkeles utan meg "osszerakom"..:)) legalabbis a mi csaladunkba igy hasznaljuk:))
2008. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Miért nevetnénk ki? Mindenhol máshogy mondják! Érdekeset írtál, még nem hallottam!

(2. válaszoló)

2008. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom: megágyazok, meg beágyazok:)
2008. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk: megágyaz és felágyaz.
2008. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

mi este megágyazunk,reggel meg beágyazunk.de a párom például összerakja az ágyat!:-)

a szomszédom meg este szokott beágyazni,reggel meg elágyazni.sőt!a nővérem nem kivasalja a ruhát hanem bevasalja.akkor hogy is van ez?ő mosogatáskor lemossa az edényeket,én elmosom...ő átmossa a ruhát,én kimosom...

fura!pedig egy családban nőttünk fel.

2008. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Nálunk "megcsinálom az ágyat" mondat szokott elhangozni. Kicsit perverz megfogalmazás, de hát ez van. De amíg a szüleimnél éltem megágyaztam és beágyaztam. Most csak megcsinálom:-).
2008. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi otthon alvás előtt lebontjuk az ágyat, alvás után pedig elrakjuk. A lebontani szerintem onnan jön, hogy régen magasra "tornyozták" a párnákat és a dunyhákat az ágyon, és az egészet leterítették egy terítővel. Este pedig ezt a tornyot lebontották.
2008. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lefekvés előtt megágyazunk, vagy nagy ritkán megvetjük az ágyat, reggel beágyazunk (tehát betesszük az ágyneműt az ágyneműtartóba).
2008. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!