Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nőnemű ügyvéd megszólítása...

Nőnemű ügyvéd megszólítása levélben?

Figyelt kérdés
A "Tisztelt....!" után pontosan melyik forma a legudvariasabb? Ügyvédnő? Ügyvéd Asszony? Kisbetű vagy nagybetű, egybe vagy külön?
2012. febr. 20. 09:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Én az Ügyvéd Asszonyt javaslom. És nagybetű, mert a megszólítások minden lényegi eleme nagy betű (azaz minden ami nem kötőszó).

És imádják a nevüket meg a DR titulust, úgyhogy a helyedben a "Tisztelt Dr. Cserepes Virág Ügyvéd Asszony!" megszólítást alkalmaznám.

2012. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt Ügyvédnő!
2012. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem Ügyvédnőt írj, mert ha még nem házas, akkor az asszony megszólítás elég fura.
2012. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Kapcsolatfelvétel céljából írnék, tehát fogalmam sincs, hogy milyen a családi állapota. Férfiak esetében egyszerűbb a megszólítás, de jelen esetben elakadtam.
2012. febr. 20. 10:13
 5/30 A kérdező kommentje:

Az is megzavart kicsit, hogy orvosoknál Doktornő (Doktor Asszony forma nem létezik), DE Adjunktus Asszony, Főorvos Asszony, stb. (Itt meg az Adjunktusnő, Főorvosnő hangzik hülyén.)

Vagy Dékán Asszony felsőoktatásban. (Dékánnő...:))

Innentől kezdve tanácstalan vagyok, hogy milyen szabály vonatkozik a "foglalkozás + nőneműség" kifejezésére.

2012. febr. 20. 10:15
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szövegkörnyezetben az asszony nem férjezettségre utal, nem fura. (Lásd például üzletasszony, miniszterasszony.)
2012. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem pontosan a te példáid is mutatják, hogy ilyen esetben az asszony nagyon is jól működik. Szerintem az ügyvédnő sokkal sértőbb lehet, az ügyvéd asszonnyal biztosan nem sérted meg, tiszteletteljesebb.
2012. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Na, frissiben ügyvéddé vált barátnőmet kérdeztem meg, hogy ő mostantól milyen megszólítással szeretne levelet kapni idegenektől, mire közölte, hogy a hideg kirázná az "ügyvéd asszony"-tól, inkább "ügyvédnő".

Most legyek okos, hogy az adott ügyvédnek éppen mi tetszhet vagy mi nem...

2012. febr. 20. 10:31
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én Az ügyvédnő megszólítást alkalmaznám.
2012. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 /Anita_'94/ ***** válasza:
38%
Attól is függővé tenném a dolgot, hogy az adott ügyvéd az én érdekeimet képviseli/képviselné, vagy ellenem van. Én (bár nem vagyok az) az ügyvédnő megszólításnak jobban ''örülnék''. De ha ellened van, felesleges az udvariaskodás...
2012. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!