Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha ábc-sorrendbe rakom a...

Ha ábc-sorrendbe rakom a megyéket, melyik jön hamarabb: Baranya vagy Bács-Kiskun?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
A szabály az, hogy a magánhangzók rövid és hosszú változatát jelölő betűk (a – á, e – é, i – í, o – ó, ö – ő, u – ú, ü – ű) a kialakult szokás szerint mind a szavak elején, mind pedig a szavak belsejében azonos értékűnek számítanak a betűrendbe sorolás szempontjából. Így a jelen esetben a harmadik betű dönt, tehát a Bács.... van előbb.
2012. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Linkelnél egy forrást ehhez, mert én még úgy tanultam -igaz 35 éve- ,hogy számít a rövid vagy hosszú magánhangzó is.
2012. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Elvileg az van, amit a második ír, ez nem változott az elmúlt 35 évben. :) Gyakorlatilag terjed az első által megadott (hibás) megoldás, főleg ugye az angol karakterkészlet (meg az az alapján dolgozó programok) hatására, meg mert az emberek már lassan úgy kapnak érettségit, hogy nem tudják a betűrendet.
2012. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Cuprum ***** válasza:
89%

Mondoshawan-nak van igaza:)

,, A magánhangzók rövid és hosszú változatát egyenlő értékűnek vesszük, a besoroláskor azonos betűknek tekintjük (pl.: április, apró)."

[link]

2012. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Lepontozás előtt érdemes tájékozódni. A forrás pedig nem más, mint a Magyar Helyesírási Szabályzat "A betűrendbe sorolás" 14. d) pont.
2012. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván sokat változott a nyelvtan. Nem szükséges külön forrást megjelölni, hiszen jelenleg így tanítják. Ennek ellenére az MHSZ-t én is ajánlom figyelmedbe.
2012. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

@ qkker:


Már megint lemaradtál egy körrel. :(


Pedig nem is olyan régen említettem én is a betűrendbe sorolást a 9. sz. alatti válaszom 2. bekezdésében; te az első bekezdésemre reagáltál csak, s ezek szerint annyira megdöbbentél, hogy nem is olvastál tovább? :P


Ld. itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__264410..


És akkor most 35 vagy 38 év? :P

2012. márc. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

" mondoshawan válasza:


Lepontozás előtt érdemes tájékozódni. A forrás pedig nem más, mint a Magyar Helyesírási Szabályzat "A betűrendbe sorolás" 14. d) pont."


Nem én pontoztalak le, amennyiben nekem szántad a kommented.

2012. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Berta Wooster válasza:


@ qkker:


Már megint lemaradtál egy körrel."


Jó pap is holtig tanul!

35 vagy 38, de inkább a kettő között, már nem emlékszem pontosan a nyelvtanórákra, lányaim még nem iskolások, de majd tanulhatom újra velük.

2012. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

qkker válasza:

Nem én pontoztalak le, amennyiben nekem szántad a kommented.


Nem rád gondoltam, hanem azokkal a lepontozókkal van bajom ,(sajnos elég sűrün előfordul) akik egzakt dolgokat kérdőjeleznek meg. A betűrendbe sorolás szabálya nem vélemény kérdése, és ha valaki lát egy olyan választ, mint amilyet én írtam, az legalább venné a fáradságot, hogy utánanéz, hátha ő tudta eddig rosszul. A jelenség a bosszantó, nem pedig, hogy alacsony lesz a %!

2012. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!