Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egymagas vagy egy magas?

Egymagas vagy egy magas?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy ez is olyan, mint az egyidős pl. egy idős = egy idős úr, de egyidős = egyidős velem. Tehát: egy magas valaki de egymagas valakivel? Mi a helyes?

Elég sürgős. Köszi.


2012. márc. 5. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogyan leírtad , mindkettő helyes.
2012. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leírtad hogy mi a különbség!Mi az hogy mi a helyes?
2012. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érzésre szerintem is egybeírandó: egymagas.

Viszont a helyesírás-ellenőrző aláhúzza pirossal; továbbá megnéztem a Magyar Helyesírás oldalon, s az eredmény:


< Keresett szó: egymagas

Nincs találat. >


[link]


Mondd ehelyett, hogy "ugyanolyan magas, mint X. Y.", ezzel nincs probléma. :)

2012. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Szerintem Berta tapintott rá a lényegre: ilyen szó, hogy egymagas nincs. Mint ahogy egykövér, egysovány, egyszéles stb. sincs.
2012. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem Berta tapintott rá a lényegre: ilyen szó, hogy egymagas nincs. Mint ahogy egykövér, egysovány, egyszéles stb. sincs.

Szerintem is ott a pont. Elég megerőszakoltnak tűnt, de hallottam már és láttam szövegben. Egyébként meg nekem is ez jött ki:

< Keresett szó: egymagas

Nincs találat. >

Amúgy nagyon gyorsak vagytok, köszönöm szépen mindenkinek!

2012. márc. 5. 17:21
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
28%

" hallottam már és láttam szövegben"


Sajnos ma már az írott sajtóban is megjelennek olyan szavak, kifejezések, amik teljesen helytelenek. Ilyen pl. a "muszáj vagyok" kifejezés, amitől nekem borsódzik a hátam, de egyre többet találkozni vele.

2012. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!