Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » SOS! Holnap nyelvtan TZ, és...

Valaki : kérdése:

SOS! Holnap nyelvtan TZ, és van pár dolog, amit nem értek? A szépít cselekvő igét kell szenvedő igévé alakítani. Az akkor szépíttetik lesz? Olyan furán hangzik.

Figyelt kérdés
És a könyvben a következő mondat áll:A tárgyas igék határozott és határozatlan (Pl. Olvas, szeret) ragozásúak lehetnek.A tárgyatlan igék( Pl. Siet,történik)... A siet és az olvas között én nem érzek nyelvtani külömbséget... siet VALAHOVÁ,olvas VALAMIT Ez most hogy van?

2012. ápr. 18. 19:24
 1/3 anonim válasza:
De valamit "sietni" nem tudsz.A határozott ragozású tárgyas igékre úgy kérdezel,hogy "kit" "mit" Az,hogy sietsz valahová,az nem tárgy.Arra nem tudsz így kérdezni.Én meg azt nem értem,hogy akkor a "történik"-et miért értetted :) Egyszóval,a határozott ragozású tárgyas igék kérdésében ott a "T" (mit) a többire ha rákérdezel,nincs ott.Ahogy te is írtad:valahová. Vagy történik "valami". Erre is úgy kérdezel,hogy "mi" és nem "mit"
2012. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! :) Mostmár értem :))
2012. ápr. 18. 21:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még nem késő, elküldöm neked ezt a linket, itt megtalálod az összes igét, a szenvedő és tárgyas igéket is.


[link]

2012. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!