Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Elváló igekötők: még mindig...

Elváló igekötők: még mindig elválnak?

Figyelt kérdés

Miért írják errefelé így szinte minden hsz.-ben??

"ráakarok jönni" "kitudja lőni" "leszeretném tenni"

ennyire rohadtul nem tudnak írni, vagy én vagyok öreg és már nem válik el az igekötő??



2012. ápr. 12. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig elválik, csak ilyen igénytelenek az emberek, tisztelet a kivételnek. És nem ez a baj, hanem hogy ki vannak akadva, ha valaki kijavítja őket. A mellünket tudjuk döngetni, de a magyart már csak törjük. Mivé lettél, Árpád népe? :(
2012. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátom, ez nekem is nagy fájdalmam itt. Naponta tucatnyi ilyet látok.


"Letudná valaki fordítani?"


"Kiszeretnék jutni"


"Megtud romlani?"


Ezeknél súlyosabbak is vannak, de szerencsére most nem jutnak eszembe...

2012. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beugrott egy másik nagy kedvenc, több száz találat van rá:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=meglehet


Nem gyenge...

2012. ápr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez van. De nem csak a helyesírással van baj, de olyan nyakatekert mondatszerkezeteket is találsz bőven, aminek az értelmét is csak nehezen tudod kihámozni.
2012. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak igénytelenség kérdése azért...

Nemrég írtam egy kérdésben, hogy sajnos sokan csak addig jutnak el, hogy ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírjuk, ha utána, akkor külön.

És ha nem gondolják végig, hogy az éppen használt igekötő tulajdonképpen melyik igéhez is tartozik, akkor reflexszerűen egybeírják ott, ahol nem kellene.

Pedig általános iskola 3. osztályában már tananyag.

2012. ápr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig annyira egyszerűen meg lehetne jegyezni.

Csak azt kellene megtanulni, hogy: ha az ige és az igekötő között más szó is áll, akkor mind a hármat külön kell írni. Az ige és az igekötő koözött leggyakrabban ezek a szvak állnak: tud, akar, fog, bír, lehet, szabad, kell. Ezeket külön kell írni az igétől.

Ez olyan nehéz? Ezeket a szabályokat csak nekünk kellett megtanulni?

Nekem mindig fáj a szívem, ha ilyen kérdéseket látok.

Ilyenkor nincs is kedvem válaszolni, inkább próbálom a helyesírásra felhívni az illető figyelmét.

Az ilyen jellegű kérdések pedig teljesen elszomorítanak:

sek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazifeladat-kerdesek__2855516-nyelvtan-szofajfelismeres


Mit tanulnak a magyar nyelvtan órán, ha még ilyen egyszerű feladatot sem tudnak megoldani?

Vagy legalább kezdené el, itt elakadtam, segítsetek! Akkor biztos, hogy jobb szívvel segítenénk. De így?


Még arra sem hajlandó, hogy a tulajdonneveket nagy betűvel írja? Igaza van az elsőnek. Hová vezet mindez?

2012. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt ilyen beszélgetős kérdésnek gondoltam én is, mert megoldást azt nem fogunk találni rá :D
2012. ápr. 15. 16:33
 8/8 Lackó81 válasza:
84%
És a mostanában oly divatos értelmetlen kreálmányok, mint például: besírok, behalok, beájulok stb. Egyszerűen beszarok tőlük.
2016. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!