Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor alakul ki az írásképem?

Mikor alakul ki az írásképem?

Figyelt kérdés
Most nyolcadikos vagyok. És a tavalyi meg az azelőtti füzeteimben is idegesített hogy mindig más stílusban írok és nem bírok megállapodni. Van hogy tolltól is függ hogy hogy mikor fog kialakulni hogy mindig ugyanúgy írjak?
2012. aug. 8. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
én világ életemben nagyon csúnyán írtam, 24 évesen meg már mintha elkezdett volna kialakulni egy diszlekszia is, néha felcserélem a betűket, még a saját aláírásomban is. Bár lehet csak azért, mert olyan ritkán írok kézzel. Szerintem amíg olvashatóan, és viszonylag gyorsan tudsz írni, addig ne foglalkozz azzal, hogy változik az írásképed :)
2012. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
soha
2012. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj, nincs veled semmi baj. Nem szokatlan dolog, hogy egy-egy betűt többféleképpen is kipróbálsz, vagy hogy változtatsz a betűnagyságon és az egyéb jellemzőkön.

Lehet, hogy egyszer megállapodsz majd valamelyik stílusnál, de az is lehet, hogy nem. :)

Tehát elképzelhető, hogy többféle stílusod is lesz párhuzamosan, amiket különböző helyzetekben fogsz alkalmazni.

2012. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem egy egzakt dolog, a kialakulása erősen kétséges. Gondolom függ attól, hogy mennyit ír az ember de a diktálás szerintem csak ront a helyzeten, a középiskolai meg még inkább. De ne csüggedj! Legvégső esetben megpróbálhatod magad kialakítani tudatosan a saját stílusodat.
2012. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok. Írok kézzel is eleget,de mégis nagyban befolyásolja az írásképemet a hangulatom és a toll is :) Persze vannak olyan betűk, kapcsolások, amik rám jellemzőek, de ezek sem mindig egyformák. Rossz hangulatban és vastagon fogó tollal csúnyán írok.Úgyhogy nem kell aggódnod amiatt, hogy 14 évesen még nem írsz mindig ugyanúgy. Később sem fogsz.
2012. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!