Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mitől alakul ki a helyesírás?

Mitől alakul ki a helyesírás?

Figyelt kérdés
Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert volt olyan iromány amiről nem tudtam elhinni, hogy komolyan gondolta az illető. Mindenki látott már normálisan írott szöveget, ha máshol nem, hát tankönyvekben, szóval el nem tudom képzelni, hogy miért nem lehet az írásjelek után szóközt tenni például.
2011. júl. 11. 05:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
nyugi én meg a -ba -be és a -ban -ben közti különbség eltűnésén akadok fenn
2011. júl. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Ettöl én is rosszul vagyok.

Szerintem sokan már direkt csinálják. Vagyis nehéz elképzelni, hogy annyira buta vagy, hogy tényleg úgy gondolod, hogy a meghallgatott úgy írandó, hogy "meghalgatót".

Rengeteg ilyet olvastam. És ez szinte már fáj, föleg, hogy külföldön élek, mégis tudok írni.

(bocs néhány hibáért, nincs hosszú ékezetem, mert telefonról írtam)

20/L

2011. júl. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Tehát,ez nem helyes írás,hanem helytelen.Ami probléma,de nem biztos.'billentyűvel több betűt(többszöri lenyomás)is lehet írni,ezért is alakul ki a gépi mód.
2011. júl. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2 dolog befolyásolja a személy helyesírását.

- A szülők mennyi energiát fektetnek a tanításába

- 1. osztályban mennyire sikerül elsajátítani

Én 3 évesen már egész jól tudtam olvasni, 4 évesen én olvastam mesét az ovis társaimnak. És ha nem tudok egy szót helyesen leírni, inkább egy rokonértelmű szót használok. Ha valakinek a helyesírással gondjai vannak, és a szókincse is szegényes, az szerintem a szülők hanyagságának tudható be.

2011. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
szülők hanyagságának tudható be.És,ha árva?És a szülők sem tudnak helyesen írni?Az iskola is felelős,ezenfelül a tanár,a társadalom is.
2011. júl. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

... és akkor már ne felejtsük ki a felelős személyek felsorolásából az egyént se! Mert jó, lehet, hogy nincsenek szülei, vagy azok sem tudnak helyesen írni, netán nem is érdekli őket az egész, a tanár nem tud elég időt szánni egy-egy gyerkőc felzárkóztatására - de a társadalmat magát nem lehet ezért okolni. Elvégre van olyan, hogy helyesírási szabályzat meg szótár, az egyén dolga, hogy ezt alkalmazza is.

Szerintem puszta igénytelenség az, amit sok kérdés esetében látni.

Csak egy dolgot nem értek: például ír egy kérdést egy 16 éves lány minősíthetetlen helyesírással - hogyan fejezte ő be az eddigi osztályokat? Ha pedig papíron tud relatíve helyesen írni, akkor számítógépen miért nem, mikor az még alá is tudja húzni pirossal a hibákat???

Sok-sok olvasás és némi nyelvérzék a titok nyitja véleményem szerint. Nyelvérzék hiányában pedig meg kell tanulni a szabályokat.

2011. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nem feltétlenül a szülők hanyagsága.Egyszerűen bunkó a gyerek,és ha irni nem tud,akkor (gondolom én) másban sem lehet valami lángész.Lusta tanulni,mint legtöbb osztálytársam,még mai napig nem tudnak helyesen irni. (Nem találom a hosszú i-t a billentyűzeten,azét irtam igy)
2011. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az is ott van a pakliban, hogy gyerekkorában az illetőt mennyire érdekelte a nyelvtan. Hiszen, ha egy gyereket egy bizonyos tantárgy nem érdekel, nagyon nehezen fogja csak besújkolni. (Lásd én és a kémia :))

Legalábbis véleményem szerint.

2011. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a betű alatt,y mellett.í.
2011. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy milyen idős korban kezdi el a gyerek tanulni ezeket, nem biztos hogy befolyásol. Én első osztályban nagyon nehezen tanultam meg olvasni, mégis egész jó lett a helyesírásom. Nem állítom, hogy mindent jól írok, főleg az egybeírás-különírásal vannak problémák, de azért próbálkozom.

Azon én is meglepődtem, hogy az osztálytársaim milyen helytelenül írnak. Egyszer elolvastam az egyik osztálytársam tíz mondatos fogalmazását... Egyszerű tőmondatokkal fogalmazott, ha összetett mondatot írt az már helytelen volt, és hemzsegett a helyesírási hibáktól. 12. osztályban szerintem ez elég szégyen, nem tudom mit csináltak vele általánosban. Érthető hogy végzősként azért gáz lenne átvenni az alapokat, de nagyon sok emberrel meg kellene csinálni...

Köszi a válaszokat

2011. júl. 11. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!