Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha azt mondjuk, hogy ALIG...

Ha azt mondjuk, hogy ALIG VÁROM, az tulajdonképpen értelmezve azt jelenti, hogy kevésbé várom, mért jelenti mégis az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert ez egy rövidítése annak, hogy alig bírom kivárni...
2012. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mert így ironikusabb kimondani, mint a hosszabb verziót.
2012. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
ez olyan, mint a "kéz-és lábtörést"! :D nyilván szerencsét kívánunk a másiknak, nem pedig a csonttörést..:D
2012. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az első jól írta, az "alig várom" az "alig tudom/bírom kivárni" rövidített formája.
2012. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vajon a kéz- és lábtörést, mint szerencsekívánás hogy alakult ki?
2012. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alaque ***** válasza:

Úgy, hogy a babonás majmok úgy gondolták, hogy ha jót kívánnak valakinek, és az nem teljesül, akkor az a hibás érte, aki nem jól kívánta. Tudod, mikor mész vizsgázni, akkor sem mondják ki, hogy "sok szerencsét!", csak annyit, hogy "egy kalappal!".


Bár sok szerencsét kívánni filozófiai baklövésnek mondható - én inkább sok sikert kívánok!

2012. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Bár sok szerencsét kívánni filozófiai baklövésnek mondható - én inkább sok sikert kívánok!"

Én ezzel nem értek egyet. Egy kis szerencse sosem árt a felkészülés mellett, ezért én szerencsét szoktam kívánni. :-D

2012. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alaque ***** válasza:

Persze, az sem árt végül is, csak, ugye, forgandó.


A legjobb, ha azt kívánjuk:

Sok sikert és sok szerencsét! :)

2012. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudod, amikor az ember vár valamire, különösen ha nagyon vár valamire, akkor annyira ideges lesz, hogy a sok fel-alá járkálástól, körömmeldobolástól, óranézegetéstől alig marad ideje a várakozásra.
2012. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!