Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van különbség köztük? "El...

Van különbség köztük? "El kell hinned! ", "El kell, hogy hidd! " Ha úgy mondom, hogy: "El kell hidd! ", akkor az már nem jó?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

El kell hinned! - ok!

El kell, hogy hidd! - erőltetett

El kell hidd! - marhaság

2009. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor így helyes: be kell fejezned; ki kell vinnie; meg kell ennünk. Így nem igazán jó: be kell, hogy fejezd; ki kell, hogy vigye; meg kell, hogy együk. Így pedig rossz: be kell fejezd; ki kell vidd; meg kell edd. OK. Kösz.
2009. júl. 27. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan! :DD
2009. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Az el kell, hogy hidd, meg kell, hogy egyed is teljesen korrekt, annyiban más jelentéstartalommal, hogy nyomatékosabb.
2009. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem találtad fel a spanyolviaszt, mert én is ezt írtam előtted...
2009. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem mind a három jó.

De komolyan, élvezzétek azt a szabadságot, amit a magyar nyelv ad nektek! Ne csak szabályozzátok, BESZÉLJÉTEK is a magyart!

Egyébként érezni a hangulati különbséget a három lehetőség között, de nehéz pontosan megmondani, melyiket mikor használd.

2009. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Stílusilag meg nyelvtanilag,


Egyik egy főnévi igeneves szerkezettel, másik pedig egy kötőmondattal, harmadik pedig ha már elegünk van a bezsédből és röviden ezt mondjuk El kell hidd!

2009. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A legjobb az, hogy "Hidd el!"
2010. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!