Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Bozontosfej-nagyedények=...

Bozontosfej-nagyedények= hordórész-üst= szemle-szőlőlére= bíróságiügyem-széle valaminek= PLS HELP NYELVTAN HÁZi vaalaki segít?

Figyelt kérdés
NYELVTAN

2012. okt. 3. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Öcsém, ideb.szarintasz hatvan szőt mindenféle vonalakkal elválasztva, oszt nem csak azt várod, hogy megoldjuk a leckédet, de még mi is találjuk ki helyetted... na de én megfejtettem, hogy mi a tököt kell vele kezdeni, de hogy neked is nőjön kicsit az agyad, nem fogom megoldani helyetted.


Annyit segítek, hogy ha nem jöttél volna rá a feladatra, akkor megmondom, mit kell csinálni. Olyan szavakat kell keresni, amire a szópárok mindkét fele ráillik.


Például ha lenne olyan, hogy szénpor - éveim száma, akkor arra az a megfejtés, hogy korom. A szénpor az más néven korom, az éveim száma pedig az én korom. Na ezzel a logikával told végig.

2012. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

pl:tintafoltok-hapsi=pacák!!

De atöbbit nem tudom valaki értelmes segíteneeeeeeee??????,

2012. okt. 3. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

bozontos fej - nagy edények= üstök

szemle - szőlőlére= mustra

bírósági ügyem - széle valaminek = perem


A 4.-et nem tudom (hordórész - üst = ???)

2012. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz szépen!!!! :))))
2012. okt. 3. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!