Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények az akváriumomról?...

Vélemények az akváriumomról? Pontalga kérdés? Képpel

Figyelt kérdés

Akva adatai:

160 liter

Atman CF-1000 szűrés

vmi fűtőszál

egy sima meg egy speckó rózsaszín fénycső

2 vitorlás

16-17 vörösneon

3 kisebb anci

Cryptocoryne, Anubias, Vallisneria

Red moor fa meg egy másik

bazaltzúzalék és táptalaj

napi etetés táppal /vipagran, jbl/ vagy fagyi artemiával

anciknak táp/uborka

heti 25 liter víz csere


Mi a véleményetek? Hozzáfűznivaló, kritika? Az akvárium jól működik, a pontalgától eltekintve. Ott van a leveleken, az üvegen, mindenhol, és egyre több lesz... Használjak növénytápot? Vagy túl sok ablaki fényt kap? Kevés a foszfát? Túl sokat kakilnak az ancik? ...


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Köszi, 14/L


2012. jan. 11. 17:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Itt van kép megkomponált kép is:

[link]

[link]

2012. jan. 11. 17:19
 2/16 A kérdező kommentje:
*két megkomponált kép :D
2012. jan. 11. 17:42
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Merész vagy hogy vitorlást és neonhalat összeraksz!Nem bántják őket a vitorlások?amúgy a pont algára sajnos nem tudok válaszolni.
2012. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és nagyon szép akvárium!
2012. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egész pici koruktól együtt vannak, eddig /fél év/ nem volt baj :) Először egy betta is volt velük, de azt kicsinálták volna, ha nem különítem el :D
2012. jan. 11. 18:15
 6/16 Daphina ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni a világítás erősségét, tápoznod nem ártana, ajánlom az easy life profito-t!

Nem tudom miért, de egy 14éves lánytól sokkal rosszabbra számítottam, de nagyon kellemesen csalódtam:)

Nagyon szép akva, gratu!

itt olvasgass!

[link]

2012. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon ízléses akvárium, gratulálok!

Amit tehetnél: Kellene még egy szűrő, mondjuk egy 600 liter/órás powerhead, lehet, hogy a külső kevés. Főleg, ha lefojtja magát, közel sem lesz 1000 liter/órád, de még 500 is csak nehezen.

A vízcseréken is szűríthetsz talán, bár egy ekkora akváriumnál ennek már elégnek kellene lennie.

Tápozz is, bár nem választottál túl gyorsan növő növényeket, de egy kevés nem árt.

Lehet, hogy némi úszó növény (békalencse vagy májmoha) is segítene, kevesebb fény jutna az algáknak, több nitrátot lenne elhasználva.


Minden jót hozzá, sok sikert, így tovább!

2012. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igazából volt benn egy EHEIM 2012 belső is, de akkora volt a sodrás, nem volt jó. Nem olyan régóta használom a külsőt, nem sokat veszthetett még a sodrásából. Talán egy kisebbet betehetnék?

Úszó növény az jó ötlet, majd szerzek be, meg easy life profitot is.

Köszi a válaszokat. :) Várom a további kommenteket

2012. jan. 11. 19:37
 9/16 anonim ***** válasza:
A külsőre tehetsz hosszabb esőztetőt, hogy végigérjen a hátfalon, akkor annak kisebb lesz az áramlása. A belsőt pedig hozzáállíthatod, nem lehet így sok. Ráadásul az eheim szabályozható is.
2012. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, gyönyörű az akváriumod! Végre valaki, aki 14 éves lány létére is össze tud hozni egy ilyen szép akváriumot, és nem gömbvázában tart egy aranyhalat! :)


Egyedül ami nem tetszik, az a háttér. Látszik, hogy jön le a papír meg tiszta gyűrött. :) Azt ajánlom neked, hogy ha pesti vagy, menjetek el a Panton-ba ( [link] és vegyetek matt fekete öntapadós fóliát. Nem drága, leméritek mekkora kell belőle és vesztek, lehet méterre kérni. Aztán ezt szépen felkasírozzátok az akvárium hátuljára, fogjatok egy rongyot, hajtsátok össze kicsire és jó keményre, a fóliát szedjétek le a papírról kb. 5 centi széles csíkban, a többit hagyjátok a papíron még. Ezt a kis csíkot kasírozzátok az akváriumra, majd így szépen toljátok előrefelé a rongyot, mindig fel-le simítsátok a ronggyal. Ha elég erősen csináljátok, akkor nem lesz buborékos alatta és nem fog felválni sem. Tehetitek vizesen is, egy spriccelős flakonba kell tenni egy kis vizet meg tusfürdőt vagy sampont, ráfújtok az üvegre is meg a fóliára is (teljesen le kell venni a papírt ilyenkor). Aztán szépen rá az üvegre, és valami keményebb simítóval kisimítjátok alóla a vizet, a felesleget a szélekről le lehet vágni pengével.

Én így csináltam, mert apum reklámgrafikus, és tudom hogy kell kasírozni meg ilyenek, nekem nem volt nehéz. :) Mondjuk én akkor csináltam amikor idekerült az akváriumom (112 literes), és azt fekve csináltam. Csak óvatosan kell, nehogy benyomódjon az üveg :)


Ha nem akarsz ezzel vessződni, akkor lehet venni fekete fotókartont is. Nekem a fólia egyszerűbb volt, mert az mindig van itthon, tuti tartós és vízálló. :)

2012. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!