Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miből ered a vezetéknevek...

Fejnehez kérdése:

Miből ered a vezetéknevek végéhez kapcsolódó h betű? Gondolok itt olyan nevekre, mint pl. Németh, Tóth, Horváth, Balogh, Virágh stb.

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Régies írásmód.
2012. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
25%
Nem annyira régies mint sznob. Régen sem írtak Némethországról, de jobban esett a közönségesebb nevűeknek ha nem a standard helyesírással írták a nevüket.
2012. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Régies írásmód, nem kell továbbgondolni... :D Az én nevem régen y-ra végződött, ma i-re, mert "magyarosították".
2012. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóra gondoltam, hogy talán a nemzetiségi hovatartozást jelző neveknél, úgy mint Németh, Tóth, Horváth, azért került h betű a szó végére hogy magyarosítva legyen. (h mint hungary)de a Baloghnál és a Virághnál nem állja meg a helyét az elképzelés.
2012. nov. 15. 07:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de offolnom kell!

Tegnap 12.40.


Mi az, hogy közönséges nevű? Te mit tartasz közönséges nevűnek?

Az én születési nevem Kocsis, lehet, hogy neked ez közönséges?

Én szeretem, mert nekem arcok és emlékek kötődnek hozzá.

Négyen vagyunk testvérek, édesapánk már meghalt, de nekünk a Kocsis névre könnybe lábad a szemünk.

Sőt, amikor egy vita folyamán így reagáltak: ti annyira Kocsisok vagytok! Büszkék voltunk a nevünkre!

Ezért én úgy gondolom, hogy egy névre nem lehet azt mondani, hogy közönséges.


Hogy válaszoljak is, szerintem is a régies írásmódra vezethető vissza a -h végződés.

2012. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Balogh Végh..vezetékneveket h betűvel sok nemes viselte. H-nélkül, csak simább mezei halandók...olyan nevűről is halottam hogy

Balogh-Víg, gazdag birtokos család Csongrád megyében

2022. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!