Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Látszik a háttérbe vagy...

Látszik a háttérbe vagy háttérben?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 21:05
1 2
 1/18 anonim válasza:
62%
háttérben
2012. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Kérlek, ne vedd gúnyolódásnak, mert tényleg kíváncsi vagyok: ezt nem tanítják a suliban? Nekem olyan egyszerűnek tűnik: ha már ott van valahol, akkor -ban/-ben, ha meg még nincs ott de odafelé tart, akkor -ba/-be

Vagy mi az, ami bezavar ilyenkor? Olyan sokan használják ezt hibásan, és tényleg nem értem.

2012. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 2xSü ***** válasza:
54%

Mostanság sokan tévesztik el a -ba, -be és a -ban, -ben toldalékokat.


A -ba, -be irányt fejez ki. Pl. Sopronba sétálok = Kint vagyok, de besétálok Sopronba. Itt az irány a lényeg. Hova sétálok? Sopronba.


A -ban, -ben helyet jelöl. Pl. Sopronban sétálok = Ott vagyok Sopronban ott Sopron határain belül sétálok. Itt a hely a lényeg. Hol sétálok? Sopronban.


A látszik a háttérben ugye helyet fejez ki. Látszik a háttérben. Hol látszódik? A háttérben. (Hibás: Látszik a háttérbe. Hova látszik? Ő…)

2012. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
kisegítő suliba jársz?
2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Mind a két írásmód/toldalék helyes.

Mind a két írásmód/toldalék helytelen.


Jól látszik a háttérbe került embereken, hogy azt sem tudják, mi látszik a háttérben.

2012. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szövegkörnyezet, csókolom! Szövegkörnyezet.

Kedves kérdező, kedves válaszolók! Hogyan lehet eldönteni a toldalékhasználat helyességét anélkül, hogy nem tudjuk, mi a beszélő szándéka?

2012. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

ha látszik a háttérben, akkor nyilvánvalóan ott a szövegkörnyezet.


háttérben

2012. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
azért a "látszik a háttérbe" helyességét ebbe a szituba elég erőltetett belemagyarázni. nyilván nem erre gondolt a kérdező, ahol ez lenne a helyes.
2012. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
22:13 kérjen bocsánatot :)
2012. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy válasz minősége mindig a teljességétől függ. #5 válasz nézetem szerint 100%-os, ha lepontozzák is.

Aki számára ez nem volt hasznos válasz - hát mit gondoljak - nem értette meg? nem is akarta? nem volt rá képes?

Nem számít. A válasz számomra ötös.

2012. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!