Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit üzennél azoknak, akik nem...

Mit üzennél azoknak, akik nem tudnak helyessen írni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
Aki az apróságokra is figyel, az akár betűzze a nevét.
2012. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok grammar nazi, de szerintem alapvető dolog, hogy az ember tudjon helyesen írni.
2012. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Igen, szerintünk alapvető dolog, de sajnos sokan nem így gondolják.

Olyan szabályokat nem tartanak fontosnak, mint a ban, ben ragozása, vagy az ly helyes használata.

Szerintük ez már nem fontos, a ban, ben ragozás összeolvad a ba, be ragozással, mindenki úgy használja, ahogy épp akarja.

Azt mondják, aki kihangsúlyozza a ban, ben -n betűjét, öntelt sznobnak látszik, mintsem művelt, irodalmilag és nyelvtanilag is tanult embernek.

Az ly helyett nyugodtan lehet j-t írni, minek azt tudni, hogy melyik szavunkban van ly, melyikben pontos j.

Mi még úgy tanultuk, hogy "ha az igekötő és az ige között más szó áll, mind a három szót külön kell írni".

Ez sem fontos most már. Az igekötőt össze lehet írni a mögötte lévő szóval, mert azok szerint, akik így írnak, ez tartozik össze.

eltudom olvasni, lefogom írni és társai


Olvastátok ezt?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2012. nov. 24. 17:26
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
végigolvastam a linked ... hát ... nem gondoltam, hogy ilyen rosszul állunk, hogy képesek (ál)tudományosan magyarázni pl egy rag (-ban, -ben, -ba, -be) helytelen és értelemzavaró használatát ... az igénytelenség terjed, és terjed
2012. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen,bármelyik kérdésbe bele tudják szőni az ilyen válaszokat, amelyek elbizonytalanítják azokat, akik szeretnének helyesen írni.

Szerencsére még vagyunk páran, akik ezt nem fogadják el.

Ez is egyszerű helyesírási kérdésnek indult.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__367828..

2012. nov. 24. 22:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúnak találom, hogy a nyelv ennyire elkorcsosult, de sajnos nem nagyon lehet mit tenni, legfeljebb annyit, hogy mi nem állunk be a sorba...
2012. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Találtam egy másik csemegét:

Milyen szerepett játszottak az alábi helyszinek a keresztes háborúk során, és melyik országba találhatók ma?


Engem csak az érdekelne, hogy a szerepet miért két -t? Talán azért, mert azt tanultuk, hogy múlt idő egy -t, vagy két -t? De nem értem, miért írják ki így a kérdéseket, mikor van helyesírás-ellenőrző program is.

A többit tudom. Alábbi nem tudja, hogy két -b, a helyszín pedig szerinte rövid i.

De a tárgyeset miért két -t? Ki tudja ezt megmondani?

2012. dec. 11. 13:53
 18/19 A kérdező kommentje:
Most látom, itt is -ba szerepel a -ban rag helyett.
2012. dec. 11. 14:02
 19/19 beglerbég ***** válasza:
21%

Nana... az altudomanyossag eleg eros szo, tekintve, hogy a modern nyelvtudomany egyik alap tetelere epulnek a valaszok. "Minden nyelvnek tobb valtozata letezik." (Nem igy szo szerint, de ez a tetel.)

Ket pelda:

Akcentus- csak hangtani kulonbseg

Dialektus- hangtani es -->nyelvtani<-- kulonbseg


Igazandibol ez a resz teszi meddove a "nyelvhelyessegi" vitakat, tekintve, hogy a 'helyesseg' csak az adott valtozat nyelvtani rendszeren belul ervenyes. (Ezert mondom, hogy inkabb identitas, illetve kontextusfuggo.)

[Ja es megjegyeznem, hogy a tudomany leiro, nem pedig eloiro.] ;)


Aki meg a korcsosulas miatt aggodik, annak ajanlom a kovetkezo iromanyt. (Kicsit nehez lehet elolvasni, de erdemes. Foleg a vegen az aprobetus reszt.) :)


[link]

2012. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!