Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan fogalmazhatnám meg ezt...

Hogyan fogalmazhatnám meg ezt jobban?

Figyelt kérdés

Alapvetően a fiamnak kell írjak igazolást az iskolába és így írtam eddig le egy lapra,de ha valaki tudná ezt pontosítani szebben fogalmazni azt elolvasnám.


Tisztelt tanár úr!

Fiam 2012.12.06.án nem tudott iskolába menni az alábbi okból.

Anyagi helyzetünk nem éppen a legjobb,és nem tudtuk neki megvenni a bérletet,így nem kockáztattunk,hogy elinduljon iskolába ezáltal igazolni szeretném ezt a napot.

Múlthéten se ment a gyerek iskolába mivel hasi problémáji voltak kikurálta magát másnapra ezáltal nem ment el orvoshoz és így ezt a napot is felhasználnám szülői igazolásként.

És még két órája volt a fiamnak két tesiről lógott el,ha módomban áll akkor ezt a két órát is igazonlám.


2012. dec. 6. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit írnék, hogy "Családi okok miatt", azonban szerintem te a gyerek vagy, aki a szülő nevében akar igazolást írni
2012. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a kérdező az a bizonyos fiú... :P


Lógóska, délután vagy este, amikor a szüleid hazaérnek, vallj be nekik őszintén mindent; és ígérd meg, hogy ilyen nem fog többé előfordulni.


Az ellenőrződben van egy vagy két előrenyomtatott oldal a hiányzások igazolása céljából; oda anyud vagy apud beírja a megfelelő rublikákba a dátumokat, ill. a "Családi okok" megjelölést; majd aláírja. Ennyi pont elég, nem kell a sóder.


Hangsúlyozom, hogy ANYU vagy APU írja, nem te...

Gondolom, nem is akarnád hamisítani a szüleid aláírását, hiszen az okirathamisítás lenne, ami pedig Magyarországon (is) bűncselekménynek számít.


És kitartás, már nem egészen két hét van csak hátra a téli szünetig. :)

2012. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!