Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A "hát" és a "ha" szavak...

A "hát" és a "ha" szavak mellett még milyen szavakkal NEM kezdünk mondatot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Meglepetés: ez csak egy régi, közkeletű tévedés.

Tehát ezekkel is kezdhetünk mondatot ugyanúgy, mint bármely másik szóval; beleértve az és, a de, a meg szavakat is. :)

2012. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak ragozatlan névutókkal nem tudunk mondatot kezdeni, de legalábbis nagyon nehézkes.


Pl.: "Nyolc óra után jövök." Kezdj mondatot azzal, hogy "Után..." (Nyilván azzal a formával, hogy "utána" már lehet kezdeni, de az nem ugyanaz a szó. Pl.: "Nyolcig meccs van. Utána jövök.")


Egyébiránt hallgass Bertára.

2012. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt, hogy "ha"-val nem kezdünk mondatot, nem tudom, honnan szedted. A "ha" kimondottan mondatok, tagmondatok elejére kívánkozik, tehát nem igaz, hogy nem kezdünk vele, hanem nagyonis arra való. Kimondottan mondatkezdő szó.
2012. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából csak ragozatlan névutókkal nem tudunk mondatot kezdeni, de legalábbis nagyon nehézkes."


Jogos a megjegyzés; nem gondoltam át teljesen, amit írtam.


Viszont a te mondatod sem igaz 100 %-ig, mert eszembe jutott egy szó, ami nem névutó, mégsem tudunk mondatot kezdeni vele: IS.

(Persze ha ez a szó maga a mondat, az más. :D )


És lehet, hogy van még több hasonló szó; akár gyűjtögethetnénk is ezeket, ha már a kérdés úgyis meg lett válaszolva. :)


Mutatok egy régebbi, "1-et fizet, 2-t kap" akciós kérdést; mivel ott belinkeltem egy még régebbit, ahol már elég alaposan kiveséztük a témát:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__345717..

2012. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!