Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes szó az, hogy "evvel"?...

Helyes szó az, hogy "evvel"? "Ezzel" helyett

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 23:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Akkor az ismerőseid mind somlói nokedlit esznek? :P"


Nem, ők mind pilipócsi nokedlit esznek. Én arra értettem, hogy a nokedlit nokedlinek hívják, nem modoroskodnak a galuskával.

2012. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne volna helyes?

A helyesírási szótárban azt olvashatod, hogy mindkettő változat helyes, bár az evvel, avval ritkábban használatos. Ettől függetlenül helyesírásilag elfogadott.


Akik szerint meg a használatuk taplóság benyomását kelti, vagy nem elég választékos, azoknak komoly intelligenciabeli problémáik vannak.

Mellesleg nem tudom, hogyan lehet valami hivatalosan elfogadott, de ha valaki használja, akkor műveletlennek tartják. A kettő nem fér össze.

Ági

2012. dec. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
89%

Hmmm, mintha eltűnt volna innen az utolsó válaszom, amit tegnap 19:38-kor küldtem el... :O


Akkor megpróbálom még egyszer:


1. Egyetértek Ágival és Beglerbéggel.


2. Számomra igen furcsa mérce a letaplózást és az IQ-csökkenést normális hangvételűnek minősíteni, ugyanakkor az "okoskákat" gúnyolódásnak.


3. A "kéne" szó igenis létezik, a jelentése: hiányzik, kellene.

Forrás: [link]

További infók: [link]


Idézetek:


"Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,

Hogy melegednének az emberek."

(József Attila)


"Aludni kéne már most,

mert lebontják a várost."

(Gryllus - Levente)


"Kéne nekem egy csacsi, de egy olyan igazi!

Azt hiszem, jól tudnék vele játszani."

(Kovács Barbara)


"Most kéne abbahagyni, elfutni, elrohanni..."

(Kovács Kati)


"Okosabban kéne élni, annyit mondhatok..."

(Apostol együttes)


Szeretném megkérni a moderátorokat, hogy ha ezt a válaszomat is bejelenti valaki, akkor szíveskedjenek csak a sérelmezett részt lehúzni belőle; az előzőnél a linkek és idézetek összegyűjtése közel fél órás munkám volt. Köszönöm. :)

2012. dec. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
86%
Evvel és avval. Bármennyire is fájdalmas némely fülnek, igenis helyes. Ez tájszólás.
2013. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!