Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ti, hogy nevezitek az "ly"...

Ti, hogy nevezitek az "ly" betűt? "ljé", "ejj", "li", vagy "láj"?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 23:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
19. válaszoló vagyok. Utolsó, én így tanultam meg. Eddig nem tudtam, hogy nem helyes, most már legalább tudom. A kérdésre válaszoltam, lehet hogy nem helyes, de én így ejtem.
2012. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:
42%
Legalább már tudom ki pontozott le.
2012. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, ha azt hiszed, én pontoztalak le. Én lepontozni soha nem szoktam senkit. Ez nálam elvi kérdés. Mindenki úgy válaszol, ahogy ő gondolja jónak. Szerinte az a helyes,

ezért miért kellene valakit is lepontozni?

Tudom, sokan azt csinálják, ha nem tetszik nekik a válasz, lepontozzák.

Én nem. Válaszod alapján te biztos lepontoztál engem, de nem vagyunk egyformák.

Üdv.

2012. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
87%

Tejbegrízeskenyér, ne nyávogj már ennyit a lepontozás miatt, légy szíves. És főleg ne gyanúsítgass másokat, ha nincs bizonyítékod.

Csak hogy tudd: én például lepontoztam az első válaszodat. Most nyugodtan utálhatsz. :P


A pontozáshoz mindenkinek joga van; ha valaki nem él ezzel a lehetőséggel, az ő dolga.

Én az általam olvasott válaszok többségét értékelni szoktam, méghozzá többnyire a tartalomtól függően. Mert nálam meg ez az elvi kérdés.

És ez a GYK értékelési rendszerének a lényege: mennyire hasznos egy-egy válasz a kérdés szempontjából, ill. a többi felhasználó számára. Persze a rendszer nem tökéletes, sőt, a működésének vannak visszásságai; de hát ilyen a szeláví. :D


Megjegyzem, én ritkán szoktam nyikorogni a pontozás miatt, pedig nem egy HOSSZÚ és ALAPOS (--> tehát munkaigényes), PONTOS és HELYES válaszomat lepontozták már a sárga földig.

Például ennél a kérdésnél sem tettem szóvá a 2. válaszomban, hogy a nyelvészetileg HELYES 1. válaszomat lepontozták, pedig akkor kb. 50 %-on állt... És ez sajnos nem egyedi eset.


Üdv. :)

2012. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:
0%

Csak hülyéskedek morfikáim. :)


az a vicc lényege, hogy a kérdés arra irányul, hogy ki hogyan nevezi az "ly"-t, tehát ha én ipszilonbabotló-ellesjének nevezem, akkor az a legjobb válasz, amit én tudok a legjobban.


Mindenesetre most bosszúból mindenkit lepontoztam, sőt, rád keresek és az összes válaszodat lepontozom. Aztán újraregisztrálok, és megint. És ezt addig ismétlem, amíg el nem kezdődik a Hej, hej, helyes beszéd!

2012. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Ági

Tényleg igazad van. Néha túl komolyan veszünk egy-egy helyesírási kérdést.

De én most megpróbálok lazítani.

Tehát a válaszom elipszilon.

2012. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:

Nem vagyunk a Balu kapitány kalandjaiban! Sajnos.


De ez van, így van csak egyensúly a világban. A többség fosik a helyesírásra, nektek kell helyettük is komolyan venni.

2012. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
82%

@ Tejbegrízeskenyér:


Mit jelent a "morfikáim" szó? :O

Az addig tiszta, hogy a "morfi" a szótő, a "ka" a kicsinyítő képző, az "im" a birtokos személyrag; de az alappal van gondom, azt nem értem...


Azt pedig valóban te tudod a legjobban, hogy te hogyan nevezed az ly-t. Felőlem egyébként nyugodtan nevezheted "ipszilonbabotló-ellesjének" vagy ahogy akarod. :D

Csak ne terjeszd, kérlek, mert esetleg még mások is eltanulják. :D


És most lebuktattad magad... :P

Biztos júliusban is te voltál az, aki rám keresett, sorozatban bepirosította egy csomó válaszomat, így egy nap alatt ~ 600 pontot veszítettem. :(((

Nem volt szép tőled...

Az újraregisztrálásnál javaslom a Fő-fő Lepontozó Manó nicket. :D


De hiába fenyegetsz, én nem adom meg magam ilyen könnyen. Továbbra is nagyon komolyan fogom venni a kérdéseket, vállalva minden kockázatot és következményt; és az utolsó leheletemig védeni fogom a nyelvtani és helyesírási szabályokat. :P

Mondom ezt egy anonim fórumon; ráadásul annak biztos tudatában, hogy tulajdonképpen már áldásodat adtad a tevékenységünkre. :DDD

2012. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:
58%

Eddig Grammar-nazi pártot akartam csinálni, de mától mégis inkább egy anti-epszilon tömörülés tervein fogok dolgozni esténként.


Az pedig a morfológus.

2012. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
86%

Hmm... Ez a téma nem képezi éppen a morfológia tárgyát; de mindegy, a kedvedért lehetek akár morfológus is. :)


A grammarnazi voltomat viszont mindig is elismertem; úgyhogy ha meggondolnád magad pártalapítás-ügyben, rám számíthatsz tagként. :)

Lehetne egy ehhez hasonló jelvényünk:

[link]

És létrehozhatnánk egy ehhez hasonló Facebook-profilt:

[link]


:)

2012. dec. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!