Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ez nyelvtanilag helyes?

Evelynxx kérdése:

Ez nyelvtanilag helyes?

Figyelt kérdés

"Ha nem etetted volna be velem, hogy elkísérsz..."

A barátom szerint az nem "be", hanem "meg", mivel az ételet sem be esszük, meg nem illik a szövegkörnyezetbe.. És most tök bolondnak néz..:)



2013. febr. 1. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Bertában nem csalódtunk: ahol nem helyesírás a topik, ott helyesírással offol szét – ahol helyesírás, ott talál más témát ebből a célból..."

Ági

De igaza van. Mert a kedves barátnak nem azon kellene lovagolnia, hogy beetet, vagy megetet, hanem inkább elnézést kellett volna kérnie, mert megtévesztette a kérdezőt.

2013. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Végső fokon igaza van itt mindenkinek, csak a "barátodnak" nem.

Ha ilyen apróságba köt bele, már régen nem a barátod. Ha pedig ezzel szórakoztatja a munkatársait, akkor a szellemi nívója sem egetverő... Vagy csak téged akar valamiért "húzni"? Én a helyedben nem törődnék a kolleganők vihogásával, váljék egészségükre!

2013. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 BringaManó ***** válasza:

Evelyn! Szerintem ennyi "cukkolás", "belekötés", "húzás" bele kell hogy férjen egy normális kapcsolatba - a kollégákkal röhögés, nem tudom, mennyire súlyos, de ha szerinted "elég szemét dolog", akkor súlyos. Viszont ha valaki ez alapján "látatlanban" (a körülmények pontosabb ismerete nélkül) szakításra buzdít, "az nagyobb gaztettekre is képes", ahogy mondani szokták. :-)

(Az elnézéskérés meg már bizonyára megvolt, ha komoly volt az elkísérési ígéret, de én el tudom képzelni, hogy csak "évődés" az egész.)

2013. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Bertában nem csalódtunk: ahol nem helyesírás a topik, ott helyesírással offol szét – ahol helyesírás, ott talál más témát ebből a célból... 


;-) Csak húzlak!"


Te csak ne húzzál, Bodybuilder.Man, nehogy egyszer sikerüljön teljesen (f)elhúznod... :D


Szerencséd, hogy nemrég fejeztem be a másik kérdésnél a neked szóló, bő 4 oldalas válaszomat, így most nincs energiám hosszan írni. Úgyhogy röviden:


1. Olvasd vissza a válaszokat, Benézős Morgó: senki nem biztatta szakításra a kérdezőt a nyelvi kötözködés vagy a kollégákkal való röhögcsélés miatt. Idemásolom az én válaszomat, hogy ne kelljen visszalapoznod:

"Megjegyzés: Ha tényleg becsapott, azaz szándékosan félrevezetett, mert esze ágában sem volt hazakísérni, akkor szerintem küldd el jó messzire... Hazugságnak nincs helye egy normális kapcsolatban.

Ha viszont tényleg haza akart kísérni, de ez rajta kívül álló okból meghiúsult, akkor bizonyára meg tudja indokolni a történteket; de normális ember még ilyenkor is elnézést kér."


Tetszik érteni, mi lehet szerintem a fő probléma? A szándékos félrevezetés, azaz a hazugság.

Normális ember pedig nem csinál ilyet "évődés" címén.


2. Egy normális kapcsolatba, aminek az egymás iránti szeretet, tisztelet, bizalom és őszinteség az alapja, szerintem is belefér egy kis ugratás, tréfálkozás stb. Sőt, még a normális hangvételű kritika is.


De ez NEM annak látszik. Magánlevelet (vagy neki írott üzenetet) a kollégáknak mutogatni, együtt röhögni rajta, abszolút nem felel meg a fentebb írott feltételeknek (tisztelet, szeretet).


-------


Ágival és Juliannával egyetértek.


-------


Evelyn, nem tudom, mi történt az utóbbi napokban; de mindenképp azt javaslom, gondold át ezt az egészet. Te fiatal, okos, értelmes lány vagy; ha tényleg tökfej a srác, ne sajnáld kidobni; majd találsz olyat, aki jobban megbecsül téged, előtted az élet. :)

2013. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!