Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A használtruhaboltot hogyan...

A használtruhaboltot hogyan írjuk? Egybe, külön, kötőjellel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 15:41
 1/10 anonim válasza:
100%
egybe kell írni
2009. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
egybe tuti nem :D én úgy tanultam legalábbis, ha egy szó 3 tagból áll az első kettőt egybe 3-at kötőjellel. szóval így: használtruha-bolt szerintem 17L
2009. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

másodiknak adok igazat. Itt a mozgószabályt kell alkalmazni:


használtruha + ruhabolt -> használtruha-bolt


mert így tükrözi a szó értelmét. Ha egybeírnád az egészet, nem tudnád megkülönböztetni, hogy egy használt ruhákat áruló boltról van-e szó, vagy egy ruhaboltról, amit sokszor használtak.

2009. szept. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mozgószabály az van, csak nem itt. A mozgószabályt csak 6 szótag után használjuk, már pedig ez a szó csak 5 szótag (hasz-nált-ru-ha-bolt).
2009. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Írd azt,hogy turi. :)
2009. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ellent kell, hogy mondjak, a mozgószabályt 6 szótag, vagy az alatt is használjuk:


meleg víz + vízcsap

melegvíz-csap


ugyanígy

használt ruha + ruhabolt

használtruha-bolt


[link]

2009. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztosan a diplomás magyartanárom a hülye és a mindenki által szerkeszthető Wikipédia az okos.
2009. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De hát az én magyartanárom is így tanította, ahogy írtam. Nem a szótagszámtól függ, hanem attól, hogy az eredetileg különírt kapcsolathoz olyan szó jön, ami az egészhez kapcsolódik. Egyébként nem lenne értelme a mozgószabálynak, ugyanis 6 szótag felett 3 tagú összetételt mindenképp külön kell írni, minek hoznának rá még egy szabályt, ami ugyanazt mondja.


20:20-as

2009. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
egybe kell írni, én úgy tanultam, hogy 7 szótag vagy a felett már kötőjel kell!!
2010. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grim13 válasza:
"használtruha bolt" beírtam a google-ba és ezt dobta ki .....
2010. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!