Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Létezik az a szó, hogy igazság...

Létezik az a szó, hogy igazságtalankodik?

Figyelt kérdés
Aminap használtam egy foglamazásban és a tanárt meglepte ez a szó.Ő még nem hallott ilyet.Vagy 6 másik tanárt kérdeztem akiből 1 mondta, hogy szerinte is létezik. A társaim közül pedig a többség állítja, hogy ő bizony hallotta már ezt, ahogyan én is.Eddig teljesen normális szónak tűnt, most viszont már rohadtul furdal a kíváncsiság xD vélemények?:D

#helyesírás #létezés #igazsagtalankodik
2013. febr. 21. 16:41
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Milyen suliba jársz ? De gyökér tanárok, persze hogy létezik
2013. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem, hogy magyar tanártól nem kérdeztem , mert nem adódott rá alkalom, holnap van óránk
2013. febr. 21. 16:52
 3/30 anonim ***** válasza:
a kopasz meg hajtalankodik
2013. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem, hogy magyar tanártól nem kérdeztem , mert nem adódott rá alkalom, holnap van óránk
2013. febr. 21. 16:55
 5/30 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg létezik, bár nekem furcsának és erőltetettnek tűnik. Rákerestem a Goole-n, tíz linket dobott ki, nézd meg ezeket:


[link]

2013. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
Olvastam már regényben ezt a kifejezést, létezik
2013. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
mindenesetre furcsa hatású egy fosztóképzős névszóból a -kedik képzővel igét alkotni
2013. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

@nemáááá


Akkor te még a lábatlankodásról se hallottál? :-)


--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

A magyar nyelvtani szabályok szerint nyugodtan képezhető az igazságtalankodik szó, amely azt jelenti, hogy valaki igazságtalanságokat művel. (Például egy bíró.)


Pedro

2013. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
#8 nem mondtam, hogy nincs ilyen, csak furcsa ... ezért (is) szép a magyar nyelv :)
2013. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Julianna, ezt nézd: 369 találat

[link]

2013. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!