Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes kiejtés?

Melyik a helyes kiejtés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Epson nyomtatót, és nem szeretnék hülyét csinálni a boltban magamból, hogy még a nevét sem tudom kiejteni :)

Én úgy tippelnék, hogy vagy Epszon, vagy Epszön.

Melyik a helyes?



2013. márc. 5. 18:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Informatikában dolgozom, de még soha nem hallottam másként, mint 'Epszon'.
2013. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ok, csak biztos akartam lenni :)
2013. márc. 5. 18:30
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Mathiass :)


Tudom, hogy te igényes vagy, és ez helyes is. Nem akarlak összezavarni, ill. - hozzáértés híján - nem szállok vitába Sceptic-kel sem; de a Forvo szerint ö, legalábbis én annak hallom:

[link]


Szerintem ebből ne csinálj magadnak nagy problémát.


Egyébként sokszor az eladók sem tudják rendesen kiejteni az idegen szavakat, sőt, magyarul sem beszélnek szépen. Én hallottam már tévészerelőtől a Euronics szót úgy kiejtve, ahogy írjuk. Magas fokú áruismeretről tett tanúbizonyságot néhány eladó a Zup névvel a 7up esetében. (Ennek fokozása: zupos kóla). :D

A múlt héten egy mobilcég üzletében az ügyintéző szőke hölgy szájából hangzott el a "nem-e ...", ami súlyos hiba.

A feliratokban, reklámokban található hibákról már nem is beszélve. A neten egész jó gyűjtemények vannak már...

Nálam a pálmát egy üzlet sajtpultjának felirata vitte el, miszerint

AKCIÓ

TRAPP

PISTA

X FT

(Az összegre már nem emlékszem; fotót sajnos nem mertem készíteni, mert túl sok eladó lődörgött épp arrafelé. :D )


Tudtok még ilyeneket? :)

2013. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 mustafa33 ***** válasza:
71%

Shalom Berta, emlékszem a nagyon régenre, amikor a rádióban valamelyik bemondó a "Májkel Dzsekszon" helyett "Misel Dzsekszont" mondott.

De Gasparovič apó szlovák államfő is Balkán helyett balkont mondott, és Lisaboni szerződés helyett Libanonit.

2013. márc. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mint a kettő jó. Magyarosan átírva o-san, a-son, ö-sen is a végén. A kiejtési szótár úgy hozza, hogy az o/a-szerű alak a leggyakoribb, az ö-s ritkább.
2013. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hello Berta :)

Rád pont nem számítottam itt, dehát Te műszaki érterlmiségi vagy nem igaz? :D


Köszönöm az eddigi válaszokat

2013. márc. 6. 20:50
 7/21 BringaManó ***** válasza:
54%

Én meg arra nem számítottam, hogy Bertát cserben hagyja a humorérzéke az olyan szokványos "vicces" kiejtések hallatán, mint [euronics] vagy [zup]. :-/

Csak remélni tudom, hogy ha [kocakólá]-t vagy ha [mikrofos]-t hall, akkor azért gyanakodni kezd, hogy nem félreértésről van szó, hanem talán csak móka...

2013. márc. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A tévében is vannak gyöngyszemek:

ívön meggregor, meg szkárlett joenzön....

2013. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nekem csak egy van meg, de az a személyes kedvencem. A gyurcsány atyánk mondta egyszer összefort csontok helyett, hogy összecsórt fontok :)


http://www.youtube.com/watch?v=G-2QqMR5qnI


Ennél a pontnál már mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy igencsak elkanyarodtunk az Epson nyomtatóktól :)

2013. márc. 7. 23:24
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia, Mathiass :)


Jól emlékszel, műszaki értelmiségi vagyok. :D

Azt viszont úgy látom, nem tudtad, hogy ebben a kategóriában elég gyakran szoktuk szétoffolni a kérdéseket. [BringaManó újabb csípős megjegyzését megelőzendő: igen, ebben eléggé az élen járok. :D ]

De ha nem akarod, nem kell elviselned minket; csak szólj, és lelépünk. :)


Azért most még mindenképp reagálok az eddigiekre: borzasztó...


Ja, még egy BM-nek: Megnyugtatlak, elég fejlett a humorérzékem ahhoz, hogy meg tudjam különböztetni a viccet az ostobaságtól. De azért köszi az aggódást. :)

2013. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!