Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek fontos a helyesírá...

Szerintetek fontos a helyesírás? Többi lent

Figyelt kérdés

1-2 kisebb hiba a neten még oké, viszont van egy határ. Már a hajamat téptem majdnem mire ezt végig olvastam és még sok ilyen van.


"az bizony kintdoldozik akisunokahugom férjével kimentek csaide a határontul az osztrákokhoz először csak mosogatott egy nekdonalcban megismerték a hugom tehetségét és pincérfelszolgáló lett aférjenemtudottmindjárt elhejezkedni csak egyévelkésőbb egyfizetésből éltek albérletben megtudták magukatszeretetni és befogatták őket márkétévekintvanak sikerültvásárolni egyházat olcsón ésvetek egyaudit ami hároméves nekünk soha az életben nemleszaugink demár azislehet hogyakásunksemlesz pedig ledolgoztam 34évet kitörölhetem vele a segem de őkjóltették hogy elmentek a nyomorból és élik az életüket boldogan.".



2013. márc. 21. 20:20
 1/9 GLadislaus ***** válasza:
100%

Ilyen szövegek láttán bennem az is fölmerül, hogy ezek nem pusztán helyesírási hibák, hanem elképzelhető, hogy az illető egyszerűen nem ismeri a billentyűzetet, nincs tisztában például a shift billentyű funkciójával, a betűket még nagy nehezen megtalálja, de a vesszőkkel, pontokkal, írásjelekkel már nem bajlódik.

Mindenesetre nagyon nehéz megérteni.

2013. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 _.-Akv-._ válasza:
100%

Két sornál tovább nem olvastam. Én 14 vagyok, és tudok írni. Már amennyire kell, nem tudok minden nyelvtanszabályt :D


Szerintem igenis unintelligens dolog helytelenül írni. Sokszor mondják, hogy csak félregépelek, ez esetben pedig igénytelenség. (chaten, emailben annyira nem, de egy olyan helyen ahol mindenki látja (facebook, itt, stb...) már gáz)

2013. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igénytelen, nemtörődöm, esetleg lusta. De egy ilyen weboldalon, ahol arctalanul, írásban kommunikál az ember, ez kb olyan hatást kelt, mintha a való életben szakadt, piszkos ruhában jönne oda hozzám egy ember. Vagyis lehet akármilyen érdekfezsítő a mondandója, ezzel az igénytelenséggel már attól elveszi a kedvem, hogy végigolvassam.
2013. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BringaManó ***** válasza:
68%

Annyiban csatlakoznék az elsőhöz, hogy aki ennyire kihívásokkal küszködik az írás területén (és kivételesen nem PC-duma, hanem szó szerint :-), attól már kifejezetten szép teljesítmény, hogy legalább ennyit leír... Ez már talán az a szint, amikor átbillen a mérleg, és nincs értelme kritizálni, hanem majdhogynem elismerés illeti, hogy a képességeihez képest mégis megpróbálta egyáltalán...

Vö. pl. a szalagavatón is megdicsérjük a srácokat-lányokat, hogy de szép volt az a keringő meg az a latin mix... ;-)

2013. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, de a "végigolvastam"-ot neked is egybe kell írni...
2013. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez még ha nagyon elnézőek vagyunk, akkor elmegy. Viszont láttam már egy igen nagy cég weboldalán elírásokat és pár apróságot. Ezt jeleztem is nekik.
2013. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kissd01 válasza:
Uram atyám negyedik osztályos vagyok de ennyi helyesírási hibával én sem dolgozom.Ezt egyébként ki írta?
2013. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én speciel nem törődök sokat a helyesírással fontosabb hogy megértsék az írást.

itt mondjuk van autómata helyesírás ellenőrző azzal csalok de annyira nem foglalkoztat, igénytelen vagyok az igaz is.

az elrettentő példában pedig szerintem is a billentyűzet használati szokások tükröződnek, igazi helyesírási hiba nem sok van. a d g -t néha felcseréli az nekem is fura "nemleszaugink" a space-t ritkán használja, dupla mássalhangzókat is lehagyja (bár ez lehet a gomb hibája is), és a fent említett írásjelezés teljes hiánya amit felfedeztem.

2013. aug. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Neduddgi"...
2013. aug. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!