Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért ne használhatnánk az...

Miért ne használhatnánk az "egyenlőre"-t végre "egyelőre" ételemben?

Figyelt kérdés

A hivatalos szabály szerint az "egyenlőre" szót nem használhatjuk "egyelőre" értelemben, holott a hétköznapi értelemben az eberek sokszor "egyenlőréznek" (pl. Egyenlőre nem tudom, mikor megyek haza.)

ezt a nyelvészek nem szeretik, na de én meg elgondolkoztam...

A nyelv folyton változik, miért ne változhatna meg ez is? Ha egyre többen használják, miért ne lehetne elfogadni az "egyenlőrét" "egyelőre" értelemben is? Úgy vettem észre hogy az egyelőre használata kényelmetlenebb az embereknek, míg a másikat gördülékenyebb használni.

Szóval én azt mondom ne álljunk utat a változásnak :)))


2013. ápr. 3. 17:14
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

ja amúgy tisztában vagyok a jelentésbeli különbségekkel


na és persze

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__72151-..

2013. ápr. 3. 17:16
 2/47 anonim válasza:
22%

Tévhit. :)

Amúgy lehet, hogy a helyesírási szótár legújabb kiadásában már úgy fog szerepelni egy-egy szó, mint ahogy most végzetes hibának tekintik. XD

2013. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
:)
2013. ápr. 3. 17:24
 4/47 BringaManó ***** válasza:
100%
Mi a tévhit?
2013. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

"A nyelv folyton változik, miért ne változhatna meg ez is?"


Senki nem mondta, hogy nem fog megváltozni. A nyelv az már csak egy olyan dolog, hogy az emberek használják, van aki helyesen, van aki helytelenül, és ha a helytelen kerül túlsúlyba, akkor a helyesírási szabályok követik a változást.


Személy szerint engem nem zavar a nyelv változása, hisz ettől szép az élő nyelv (de ehhez a "szépséghez" nem csak az tartozik hozzá, hogy az új szavakat elfogadjuk, hanem ugyanúgy hozzátartozik az is, hogy bizonyos szabályokhoz, bizonyos emberek ragaszkodnak... és majd eldől kikből van több). Szóval én egyelőre (:)) az egyenlőt abban az értelmében használom csak, ahogy az szabályos, mert nekem ez tűnik logikusnak/helyesnek/követendőnek... de ha csak én meg pár száz nyelvész gondoljuk ezt, akkor nyilván ideje változtatni rajta... Lehet, hogy a következő helyesírási szabályzatban már így lesz... majd kiderül. :)

2013. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
kedves 5, nem értek Veled egyet, a forradalora szavazok :)) ettől függetlenül ment a pontozás
2013. ápr. 3. 18:12
 7/47 anonim ***** válasza:
92%
Legalább a nyelv szabályai ne a primitív többségtől függjenek már. Épp elég, hogy a primitívségüknek minden más téren az értelmes kisebbség issza a levét. Ezért nem látni mást, csak dél-amerikai meg kínai sorozatokat, ezért lepi el a zenei életet és az összes csatornát a nyáltenger és a lakodalmas mulatós. Legalább a nyelv területén maradjon már meg a kultúra.
2013. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
76%

Egyenlőre a tortát vágjuk de EGYELŐRE még nincs senkinek sem születésnapja.


Rosszu lmeg csak a buta, tanulatlan emberek használják! Nagyon nagy a különbség és így értelmes. EGYENLŐ > EGYENLŐRE


Egyelőre az teljesen mást jelent. Ne keverd már a kettőt, mész a birkanyáj után???

2013. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy lehet, hogy a helyesírási szótár legújabb kiadásában már úgy fog szerepelni egy-egy szó, mint ahogy most végzetes hibának tekintik. "


Remélem, hogy nem. Talán a helyesírási szótárt tanult, művelt emberek készítik, akik nem mennek azok után, akiknek így kényelmesebb használni.

Úgy látom, ezen az oldalon is sokan elfogadnák ezt az "újítást".

2013. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Fura is lenne, ha "be kell látni" helyett egyszercsak helyes lenne a "bekell látni" suttyóforma is.
2013. ápr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!