Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az emberek miért nem ismerik...

Az emberek miért nem ismerik az ékezetet és a helyesírást itt, a Gyakorikérdések.hu-n?

Figyelt kérdés
Minden 2. ember durva helyesírási hibát követ el. Miért van ez?

2013. ápr. 12. 18:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Figyelmetlenek,néha velem is megesik de Én a szemüvegem nélkül kicsit rosszul látok.
2013. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De majdnem mindenki figyelmetlen? Mert rengeteg helyesírási hibát látok.
2013. ápr. 12. 18:13
 3/17 anonim válasza:
100%
ez elég jó kérdés. :D
2013. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igénytelenség, tudatlanság.
2013. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

1. Az ékezet nélküli betűkkel írók nem magyar billentyűzetet használnak, legalábbis a többség; akár azért, mert külföldön élnek, akár más okból. A csekély kisebbség meg egyszerűen trehány.

A két eset általában egyértelműen megkülönböztethető a szöveg egészéből.


2. A helyesírási hibák okáról és miértjéről már rengeteg kérdés volt; a kereső funkcióval többet is találhattál volna, bár még mindig nem késő. :D

Mivel már többször is leírtam részletesen, most csak röviden:

a., tudatlanság, ismerethiány

b., igénytelenség


3. A figyelmetlenség önmagában nem lenne probléma, ha elküldés előtt a felhasználók leellenőriznék a válaszaikat, és kijavítanák a hibákat.


4. Az 1. válasz egyetlen mondatában két helyesírási hiba van, egyik sem magyarázható sem figyelmetlenséggel, sem a szemüveg hiányával: vesszőhiány, ill. a személyes névmás nagybetűvel való kezdése.

A 3. válasz egyetlen mondatában egy helyesírási hiba van: a mondat kisbetűvel való kezdése. És most lehet utálni. :D

2013. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Valahol külföldi bellentyűzet van, és nem tudnak ékezetet használni.
2013. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 SzilKa válasza:
51%
En pl kulfoldrol irogatok, igy nem tudok ekezetesen irni. Viszont a helyesirasi hibakat en sem szeretem, de mar megszoktam, hogy ennyien nem tudnak, vagy nem akarnak helyesen irni.
2013. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

En pl sokszor feljovok mobilrol is mint pl most es itt nincs ekezet.

1-2 helyesirasi hiba meg elmenne, de sokszor maga a szoveg is kibogozhatatlan osszevisszasag, azt nem ertem ezek az emberek hogy boldogulnak a mindennapokban, hivatalos ugyek intezese kozben, stb.

2013. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az 5. válaszolónak pedig a részletességet.

Az ékezetek hiányát most már megértettem. De a helyesírást még nem, úgy gondolom, hogy a korral is összefügghet.

2013. ápr. 12. 18:54
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

szimplán lusták az emberek. hozzá szoktak hogy chatelésnél gyorsan kell válaszolni stb és itt is ezt a módszert használják. másrészt kérdésre akarnak válaszolni vagy választ kapni.


(lehet számolni hogy hány hiba van nálam ;) :D )

2013. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!