Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki intelligens, több nyelvet beszél, de nem tud irni, fogalmazni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó topic... igazából az agyműködéssel kapcsolatos. Azt nem értem, hogy hogy van az, hogy intelligens, több nyelven beszélő emberek nem tudnak irni normálisan... vesszők rossz helyen, felesleges szóközök, félregépelések, szavak nem pontosan jelentésleíróan vannak meg, felcserélések (pl "vette már el a kedved a pincérkedéstől ez a sok hülye" helyett "elvette a kedvedet a pincérkedéstől már ez a sok hülye")


Ezt nemértem. Van még valamilyen anomália az agyműködésben?


2013. júl. 7. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze az agyműködéshez. Csak ma nem tanítják meg az iskolában a helyesírást, és a szabatos fogalmazást.
2013. júl. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz csatlakozva, nem igazán világos, mi a problémád? Tudományos (ha az) cikk és intelligencia nem szinonimák. A zárójeles példa célja sem világos. Ez két mondat eltérő szórenddel és eltérő jelentéssel. Mi ebben a probléma?
2013. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a zárójeleset úgy gondoltam, hogy felcseréli a szavakat, és kicsit más jelentéssel adja át :)

de amúgy amit leirtok, azt azért vissza is olvassátok, nem? Tehát beszédben nem úgy mondtátok volna ki. Ezért nem értem, miért vannak néha ilyen megfogalmazásbeli dolgok...

2013. júl. 7. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Ma sokszor az idegen nyelvek fontosabbak, mint az anyanyelv, amit az ember amúgy is beszél.
2013. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki több nyelvet beszél, még nem lesz intelligens. Ha tényleg intelligens, és nem tud teljesen(!) helyesen írni, akkor ez van, nem lehet mindenki tökéletes, sőt, a helyesírás sem lehet az. Ha tényleg nagyon rossz, az már baj, meg kellene tanulnia, mert az életben ez egy alapvető elvárás. A félregépelések nem tudom, hol jönnek a képbe, a gépírást egy hülye is meg tudja tanulni, végképp nincs köze az intelligenciához. Sőt, gyakorlat kérdése még a fogalmazás is valamilyen szinten.


"szavak nem pontosan jelentésleíróan vannak meg"


Ez alatt nem tudom, mit értesz.

2013. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Beszélni egy nyelvet nem ugyanolyan,mit ha le írnád. Én voltam kint Olaszországban és némileg megtanultam olaszul is,itthon viszont amit konkrétan tudtam az a szakmám neve, az pedig bőrdíszműves= peletteria itthon egy olaszt tanító tanárnővel konkrétan összevesztem mert ő váltig állította hogy az pelettiera
2013. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"szavak nem pontosan jelentésleíróan vannak meg"


Gyakori hiba manapság. Valamit mondani akar az illető, de nem a megfelelő jelentésárnyalatú szót használja rá.

(Hülye példa következik, de valami ilyesmiről van szó:

leírt: a tenger vize kék volt.

amit mondani akar: a tenger vizer azúrkék volt.

Megfigyelhető, hogy a két mondat ugyanarról szól, ám mégis többlettartalommal bír a második.)


A hiba gyakorisága abból adódik, hogy az írott és elektronikus sajtóban is össze-vissza beszélnek hülyeségeket. Nem a megfelelőszót használják sok esetben.

2013. júl. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Előzőhöz kiegészítés:

Valóban, a beszélt nyelv nem azonos azzal, amit az ember le is tud írni. Az írott nyelv nehezebb, mert ott követni kell a szabályokat, míg szóban sok megkötés nincs jelen (pl.: nem kell kitenni a vesszőt... - valójában ez sem igazán jó példa, mert a vessző helyét a hangsúly megváltoztatásával jelezzük, csak a szemléltetés kedvéért írtam.)

2013. júl. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ma már mindenki lehet intelligens több nyelvet beszélő
2013. júl. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!