Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért büszkék egyesek arra...

Miért büszkék egyesek arra (főleg a neten), hogy nem képesek helyesen írni és fogalmazni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 00:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
nem láttam hogy büszkék lennének, de jellemzőbb hogy ha valaki elír valamit és már nagyon nem tudnak mit a szemére vetni akkor előhozzák hogy és még helyesen írni se tudsz, ami azért így neten gépelésnél nem olyan fontos, ez az írás közelebb áll az élő beszédhez mint a kézíráshoz
2010. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
nem büszkék rá, de leszarják, ami szomorú.
2010. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem büszkék rá általában, hanem igen, leszarják inkább{pl. nem tudom, miért ciki a központozás, mondattagoló jelek}, meg előjön a szokásos, hogy azért nem helyes(j helyett ly pl., de ennél durvábbak is), mert "sietett"...kár, hogy így gondolkodnak sokan, pedig nagyon szép nyelvünk van(szerintem), és nem véletlenül van a helyesírás, sokkal könnyebb olvasni egy helyesírás-ügyileg helyes szöveget; egyértelműbb és érthetőbb is. Meg persze jönnek még a szleng szavak és a szlenges írásmód is...Nem azt mondom, hogy a szöveg legyen 100% hibamentes, csak hogy jó lenne, ha legalább törekednének rá, hogy ne legyen teli hibákkal...


16/F

2010. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

"Két dolog végtelen, az emberi hülyeség és a világegyetem... bár az utóbbiban nem vagyok biztos."


Albert Einstein


Szerintem ez az idézet tökéletes választ ad a kérdésre.

2010. ápr. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%

Az első válaszolónál a pont.

Sok vitánál látom azt, hogy amikor elfogynak az ész érvek, akkor egyesek a helyesírással kötekednek.

Na az a szánalmas.


Amúgy a helyesírás nem törvény, a fórum meg nem iskolapad.

Nekem többet ér ha valaki rossz helyesírással, de értelmesen ír, mint fordítva.

2010. ápr. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%

Két eset van: vagy tud valaki helyesen írni, vagy nem.


Ha nem, akkor nincs mit tenni, ha igen, akkor két eset van: vagy akar valamit közölni a hejtelen írással, vagy nem.


Ha nem, akkó baj, ha igen akkó két eset van: ...

2010. ápr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Addig szerintem nem túl nagy a gond, amíg érthető a szöveg. Attól még megértjük a hejes, lessz, mindíg stb. szavakat, mert rosszul vannak leírva, viszont sokkal nehezebb úgy értelmezni egy szöveget, ha nincsen központozás. Egészen mást jelenthet. Néha a rövidítések is zavaróak, először meg kell tanulni, hogy mit jelentenek, és ez néha időbe telik, és lassítja a megértést.

Az, hogy sokan ezeket nem tartják be, egyszerűen igénytelenségnek, nemtörődömségnek, hanyagságnak könyvelem el. Olyan, mintha csak szakadt, koszos ruhákat vennék fel, mert hát mégis van rajtam valami, nem mindegy, hogy milyen?

2010. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerű; aki nem tud írni az ANALFABÉTA.
2010. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
de ha vki hadar itt a neten alapból nehezebb írni, mert megvan rá az esély h elnyom egy gombot és ha tollal írsz természetesen nem áll fent ez az esély
2010. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

attól még lehet h tudnak helyesen írni

és engem is zavar h belépek egy kérdéshez és 5-6 oldalon keresztül mindenki azt írja h ilyen helyesírással sehova se mehetsz meg tanulj meg írni stb...

undorító ez az egész

2010. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!