Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes-e a szereplők mondatait...

Varazsveszo kérdése:

Helyes-e a szereplők mondatait dőlttel szedni gondolatjelek használata mellett?

Figyelt kérdés

Egy helyesírási kérdésem merült föl, amire nem találtam választ guglizással.


A gondolatjelek és a dőlt betűk kapcsolatáról lenne szó: helyes-e dőlt betűvel szedni regényben / novellában a szereplők mondatait ott, ahol gondolatjelet is használunk, vagy a kettő valamiért "kiüti egymást"?


Például ez helyes-e:

– <i>Hát...Oké</i> – egyezett bele vacillálás után.


Olyan választ keresek, ami nyelvtani ismereteken alapul, nem szubjektív vélemény.


Köszönöm!



2013. júl. 12. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szabály, pláne nyelvtani szabály.
2013. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs nyelvtani szabály, ezek megállapodásokon alapulnak. Lehetni lehet, de én inkább nem használnám, mármint nem igazán ad semmi pluszt, max. akkor, ha pl. gondolatban beszélgetnek, és így akarom jelezni.
2013. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mi a tapasztalatotok róla, szoktatok találkozni vele, vagy a gondolatjelek miatt fölösleges, nem segíti tovább az olvasót?

2013. júl. 13. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szoktam találkozni vele, mint mondtam, szerintem fölösleges. Olyat csinálhatsz, hogy dőlttel írod a párbeszédeket, olyat szoktak, de amúgy ha van gondolatjel vagy idézőjel, akkor nincs rá szükség.
2013. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!