Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írnak mostanság egybe...

Miért írnak mostanság egybe egy csomó olyan kifejezést, amit nem kellene?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint: aztírtad, elkell, nemvagyte, meg hasonlók. Egy ideje nagyon sok helyen látom ezeket így leírva. Ezeknek van valami értelme?
2009. okt. 25. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert prosztók, nem tanulták meg a magyar nyelvet használni. Nem olvastak elég könyvet. Ugyanúgy mint sexuális, am, akk, vok...
2009. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Meg talán azért mert az életben ezt a 3 szót(nemvagyte) gyorsabban ejtené mint a mondat többi szavát, és így akarja írásban nyomatékosítani... de ez csak tipp.
2009. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bocs az offért - mi az "am"??
2009. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én azon szoktak kiakadni, amikor mássalhangzós szó előtt "az" áll. Pl Az kutya ugat.

Eléggé terjed ez is, érthetetlen módon.

2009. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
81%

am = amúgy

Szerintem a sok MSN-ezés miatt!

Ott mindenki mindent rövidítve ír, meg egybe... Mert úgy gyorsabb.

2009. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek csak véletlenek. Gyorsan akarnak írni, elmarad a szóköz lenyomása, és utána már nem javítanak.

Inkább a különírás jellemző mostanában a nyelvre általánosságban, csak a neten találkozni inkább az egybeírással, nem?

2009. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Mióta egyre többet leveleznek interneten keresztül az emberek azóta terjedtek el ezek a rövidítések.Valaki vagy azért írja egybe a szavakat, mert gyér a helyesírása, vagy egyszerűen lusta és próbálja minél hamarabb leírni a mondanivalóját, hiszen nem tud mindenki gépírni. Ezt már nem lenne illendő megtenni egy hivatalos levelezésnél. Sokan egyszerre több emberrel is msn-eznek, így gyorsan, sietve akarják leírni az egetrengetően fontos mondandót. Sms-ben méginkább rövidítenek, bár az azért érthető is.

Amit leginkább utálok az az,amikor valaki divatból rövidít, mert ez nagyon trendi a plázacicmicek között, ilyen például a szemcsi, uncsi, fürcsizek, vok és társai. Én kiröhögném, aki így beszélne hozzám.

2009. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Jááj de nem csípem amikor általánosítva letudatlanozzák a mai internetnyelv-használókat. A kommunikáció lényege az információátvitel, a "csomagolás" pedig a környezettől függ. Utcán a haverokkal se vigyázzállásba mászkálunk. Biztos sokan tiszteletlenségnek tartják, de szerintem tévesen. Ez olyan mint a magázás-tegezés probléma. Hát engem nyugodtan tegezzen le akárki és nyugodtan írjon egybe/rövidítsen akármit, amíg a mondanivaló egyértelmű és érthető :) (idősebb korosztályúaknál megértem az ellenzést)
2009. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
59%
Emberek! Miért nem jut eszetekbe a spórolás??? Hm? SMS! Ez a magyarázat. Minél kevesebb küldött karakter legyen. Régebben még számított, hogy minden mondandód le tudd írni 164 karakterben. Ha egy betűvel több, már két üzenet árát kell fizetned. Most már annyira nem számít, mert az akkori tarifákhoz képest most sokkal kevesebbet kell fizetni, de ezek a fajta rövidítések, akkor is "abból az időből" maradtak meg.
2009. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezeket rövidítés céljából írják így. Tisztában vagyok a helyesírási szabályokkal, ha kézzel írok levelet, vagy egy komolyabb e-mail-t, szöveget írok, akkor odafigyelek mindenre. De hogyha msn-ezek? Minek? Ott tényleg az a lényeg, hogy a másikkal másodpercek alatt tudunk mondatokat váltani. Ennek következtében egy csomó minden szóba kerül rövid időn belül, és gyorsabb rövidítésekkel. Pl: szvsz.. Bár ezt szóban is elég gyakran hallottam már.. Élőben viszont nem beszélek úgy, hogy "re", "vok", "h", "meek", stb.. Ez egy "új fajta" kommunikációs forma, így természetes, hogy vannak benne újítások..
2009. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!